Horúčavy zasiahli, chcete sa schladiť?

1 1 099

Vysoké teploty v tomto období sa veľmi skoro premietnu aj na nie veľmi príjemnej klíme v našich domovoch, či kanceláriách. Aj keď máme počasie také, aké si asi väčšina z nás predstavuje na svojej dovolenke, predsa len tieto teploty vnímame citlivejšie. Dôvodom je najmä absencia vlhkého vzduchu, ktorý pri mori znižuje pocitovú teplotu a nám sa zdá aj horúčava znesiteľnejšia. Na Slovensku nám však toto chýba, a tak sa s teplotami nad 30°C musíme vysporiadať inak. Horúčavy sa z roka na rok opakujú, a preto by ani väčšia investícia nemusela vyjsť nazmar.

Najvyššie teploty zažívame v podkroví a na vrchných poschodiach panelákov, v tomto prípade je často jediným rozumným riešením klimatizácia.

Keďže aj u nás teploty stúpajú závratným tempom, zrejme aj Vás napadla táto možnosť. Predaju týchto zariadení sa tak darí, no ich cena nie je práve nízka. Lacným riešením je mobilná klimatizácia, ktorú kúpite už okolo 100€. Vysporiadať sa však následne musíte s nižšou účinnosťou, ale aj vyššou hlučnosťou, ktorá ruší a znemožňuje tak najmä nočné chladenie bytu. Netreba však zabúdať, že v tomto prípade nie sú nutné stavebné zásahy a môžete ju použiť všade, kde je elektrina a napríklad okno pre vývod teplého vzduchu.

Oveľa účinnejšia, ale aj drahšia, je vstavaná klimatizácia. Tá Vás bude stáť od 600 až do 3 000€, záleží od kvality, ale aj od toho, či chcete chladiť jednu alebo viac miestností. Výhodou je nižšia hlučnosť, keďže kompresor je umiestnený v exteriéri, a to napríklad na streche, stene paneláka, ale aj na Vašom balkóne. Treba však myslieť aj na susedov, aby ich Vaša klíma nerušila najmä v noci, no a netreba zabúdať ani na samotnú montáž.

Klimatizácia je najmä v teplých dňoch jediným spôsobom, ako sa schladiť. Myslite však aj na jej rozumné používanie, inak hrozia členom Vašej rodiny nemalé zdravotné komplikácie.

Zdroj obrázku: karnavalfoto / Shutterstock.com

1 komentár
  1. Michal hovorí

    Pokiaľ chcete dôkladne vychladiť cez leto akúkoľvek väčšiu miestnosť tak doporučujeme nástenné klimatizácie, možností na výber je veľa. Pozrite si napríklad Vzdusin.sk –> http://www.vzdusin.sk/nastenne-split-klimatizace kde okrem ponuky nájdete aj radu užitočných informácií.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.