Efektívne využitie dažďovej vody počas letných mesiacov

0 837

Efektívne spôsoby, ktoré sa spájajú s úsporou energie a surovín sú dnes trendovou záležitosťou. V zime to môže byť správne vykurovanie vhodným zdrojom tepla a v lete zasa vetranie a úspora najviac využívaného zdroja, vody. Na všetko už ale existujú spôsoby, ktorými sa dá zlepšiť využitie konkrétneho zdroja pri maximálnej možnej spotrebe. Nemusíte sa ani obmedzovať a možno sa to podarí aj vám.

Prečo využiť tento prirodzený zdroj

Dažďová voda vám v niektorých prípadoch dokáže ušetriť až polovicu výdavkov za vodu v domácnosti. Musíte však nájsť vhodnú metódu, ktorá vám ju pomôže zachytiť. Popularita nádrží na dažďovú vodu rastie. Zatiaľ čo voda zachytená v sudoch pod odkvapmi má zužitkovanie predovšetkým na záhonoch, dažďová voda v nádržiach nájde svoje uplatnenie v celej rade domácich aktivít. Okrem toho budete nezávislí na dodatočných dodávkach vody, ktoré by ste možno niekedy využili. Opatrenie, na ktoré nepotrebujete žiadne výdavky a čas na realizáciu.

Dažďová voda a jej využitie v exteriéri

Na takéto použitie dažďovú vodu nemusíte ani špeciálne upravovať. Na polievanie záhonov nevadí ani jej zelená farba a prípadné zakalenie. Neznamená to, že stav tejto vody je automaticky znehodnotený, závisí to aj od spôsobu jej zberu a dĺžky státia. Môže to byť v sude, plastových bareloch a väčších nádobách. Prípadné zakalenie vám môže pomôcť odstrániť špeciálne čerpadlo.

Pomôže aj v domácnosti

V rodine sa dá táto voda využiť tiež. Na pranie je vhodná dažďová voda, lebo je oveľa mäkšia ako tá z vodovodu. Na splachovanie, umývanie riadu, a iné čistenie sa dá aplikovať tiež. Neváhajte si zaobstarať jej prirodzený zber a možno sa budete čudovať nízkej spotrebe tej, za ktorú vám správcovia účtujú nemalé poplatky

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.