Doprajte druhú šancu vášmu opotrebovanému koženému kreslu

0 2 213

Opravu koženého kresla môžete nechať na odborníkov, ktorý sa postarajú o celý proces za vás. Ak ste však odhodlaní opravu vykonať sami, siahnuť môžete po dostupných prostriedkoch a prípravkoch, ktoré vám pomôžu oživiť kožený povrch vášho kresla.

Vyčistite kreslo a vyplňte poškodené miesta!

Prvým krokom je odstránenie nečistôt z koženého povrchu kresla. Poslúžiť vám môže vysávač, prachovka či jemná handrička z mikovlákna. Následne môžete kožu očistiť špeciálnym prípravkom určeným na čistenie kože. 

V tomto kroku sa vám určite zíde sada na opravu kože. Ak je koža poškodená, ale nie je prasknutá, môžete použiť farbu na korekciu kože. Vyberte farbu, ktorá sa čo najviac zhoduje s farbou kresla a použite ju na poškodené miesta. Na miestach, kde je koža prasknutá aplikujte  špeciálny tmel, ktorý korešponduje s farbou kože. Na záver poškodené miesta začistite pomocou hladidla.

Doprajte koži dostatočnú ochranu

Nakoniec nezabudnite povrch ošetriť špeciálnym prípravkom, ktorý ho bude chrániť pred vlhkosťou a UV žiarením.

Pozor! Pri každom kroku sa držte odporúčaného dávkovania a ďalších pokynov na obale.

Je však dôležité mať na pamäti, že oprava koženého kresla môže byť náročná a vyžaduje si istú mieru zručnosti a skúseností. Ak si nie ste istí, či by ste mali kreslo opraviť sami,  nechajte to na odborníkov, ktorí majú skúsenosti s opravou koženého nábytku.

Nezabúdajte naň ani po oprave!

Keď už ste vaše kožené kreslo opravili, je dôležité aby ste sa oň následne dobre starali, pravidelne ho čistili a ošetrovali. Používajte špeciálne čistiace prostriedky a produkty na ošetrovanie kože, ktoré sú určené pre kožený nábytok. Okrem toho, je tiež potrebné chrániť vaše kožené kreslo pred slnečným žiarením a tepelnými zdrojmi, aby ste zabránili poškodeniu a vyblednutiu farby. Takto sa môžete tešiť z vášho obľúbeného kusu nábytku ešte mnoho rokov a ušetríte si tak náklady spojené s kúpou nového. S trochou starostlivosti a pozornosti môže byť vaše opotrebované kožené kreslo opäť ako nové.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.