Čo so starým náterom vašich stien?

0 203

Maľovanie je zaujímavým dizajnovým nástrojom, ktorý dokáže z každého všedného priestoru urobiť dokonalé miesto. Takéto práce dodajú priestoru správnu farbu, hĺbku a môžu dokonca vytvoriť zaujímavé optické ilúzie. Izba sa premaľovaním konkrétnou farbou zmení na nepoznanie, môže sa zväčšiť, zmenšiť alebo zúžiť.
Maľba je jednou z najlacnejších a najúčinnejších aktualizácií vašich domovov. Lenže v niektorých prípadoch sa nesprávnym prístupom môže naopak všetko zmeniť na katastrofu. Preto by ste pred takýmto krokom, ktorého výsledok vám bude slúžiť po dlhé roky, mali všetko veľmi starostlivo premyslieť.

Prípravné práce

Pred tým než začnete maľovať svoje steny urobte si podrobný plán a porozmýšľajte nad ostatnými faktormi, pretože tie budú celú realizáciu ovplyvňovať.
Zmerajte si veľkosť plochy, ktorá bude natretá, na základe toho máte dostatok informácií o potrebnom množstve farby.
Urobte si analýzu súčasného náteru a v prípade potreby ho odstráňte. To isté platí aj pri čistení týchto plôch. Každý domov je iný, a preto môže niekto potrebovať menší zásah alebo naopak celú opravu pôvodného povrchu. Niekde sa môže na stene objaviť mastná škvrna alebo žlté fľaky od fajčenia, v takom prípade sa používa čistenie pomocou špeciálnych prostriedkov, alebo jednoduchého mydla a vody.

Farba rozhoduje

Veľkosť izby, rozloženie okien a dopad svetla v nej. To všetko môže budúca farba zmeniť. Všeobecne sú tmavé farby ťažšie a v niektorých prípadoch malé izby ešte viac opticky zmenšia a v konečnom dôsledku budete mať pocit stiesnenosti. Naopak svetlé farby samy o sebe lepšie odrážajú svetlo a tým pádom opticky priestor zväčšia.

Náhradné riešenie

V prípade, že sa vám moc nechce premýšľať nad celkovou obnovou stien touto technikou, pretože je to veľmi zdĺhavý proces a vyžaduje si použitie niekoľkých komponentov naraz. Môžete vyskúšať moderné samolepiace tapety, poprípade kreatívne dizajnové nálepky, ak máte na stene len drobnú škvrnu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.