Čo by ste rozhodne mali pestovať vo vašej záhradke?

0 473

Chuť vlastnoručne vypestovaných potravín si cení každý majiteľ záhradky. Čo všetko si môžete vypestovať na záhradke aj vy a zúžitkujete to?

Zemiaky

Na ich pestovanie potrebujete síce viac priestoru, ale dokážete si ich vypestovať aj na menších priestoroch. Rátajte však s tým, že na pestovanie zdravých zemiakov si budete musieť vyhradiť viac času a peňazí. Na Slovensku sa objavujú škodcovia, ktorí napádajú zemiaky. Sú to buď pásavky zemiakové (my ich poznáme pod názvom mandelínky), alebo myši, hraboši.

Ak chcete skúsiť iný druh zemiakov, vyskúšajte pestovať vynikajúce sladké zemiaky. Volajú sa batáty a sú to hľuzy povojnice batátovej.

Bylinky

Čo sa týka byliniek, každá je niečim špecifická– vyžaduje si iný typ pôdy, iné miesto a niektoré druhy byliniek nemôžu rásť v tesnej blízkosti s druhými. Z byliniek si vo vašej záhradke môžete vypestovať materinu dúšku – ich kvety sa zberajú len tesne po zakvitnutí, lístky samozrejme kedykoľvek. Ďalej si môžete vypestovať mätu priepornú, medovku, echinaceu, rozmarín, ligurček, tymián, ale aj dnes veľmi populárnu levanduľu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.