Chystáte sa maľovať? Toto urobte predtým, ako začnete

0 349

Príprava miestnosti pred maľovaním vám zaberie viac času ako samotné maľovanie. Preto by ste ju nemali podceniť a urobiť všetko dôkladne. Lebo pomerne často sa stáva, že okrem farby na stenách meníte po vymaľovaní aj koberec, ktorý je ofŕkaný od vášho maľovania. Kde teda začať?

shutterstock_229736875

Vyberte si farbu

Ako to už býva zvykom, najprv si musíte vybrať farbu, aby ste mohli maľovať. Základným pravidlom je, že v malých miestnostiach sa neodporúča používať tmavé farby, ktoré by miestnosť opticky ešte viac zmenšili. Preto vyberajte bielu, sivú či svetlé pastelové farby. Pri väčších miestnostiach vyberte farbu hlavne podľa toho, aby ladila s nábytkom a celkovým štýlom. A keď si neviete dať rady, stavte na najlepšiu farbu na svete – bielu.

Pripravte si nástroje

Nestačí mať k dispozícii iba valček a farbu. Myslíte aj na kýbeľ, mriežku, vďaka ktorej zbavíte nástroje nadbytočnej farby, štetce na zlé prístupné miesta, nadstavec na valček alebo rebrík a nádobu s vodou, do ktorej dáte odmočiť použité nástroje. V izbe by ste mali mať všetko, aby ste ju vymaľovali a ani raz z nej nemuseli vyjsť.

Oblepte okná

Dnes nájdete super papierové lepiace pásky, ktoré ochránia rámy vašich okien pred farbou. Takže ak ich nechcete po domaľovaní drhnúť niekoľko hodín, mali by ste ich používať aj vy. Nestoja viac ako 2 eurá a odvedú vám skvelú službu.

Vyprázdnite miestnosť

To, čo môžete z izby vyniesť, vyneste – stoličky, kusové koberce, dekoráciu či lampičky. Ak tam máte obrovské skrine, ktoré by ste museli rozložiť, presuňte ich iba doprostred miestnosti a prikryte ich igelitovou fóliou. Takto ušetríte kopec času a strop dokážete vymaľovať vďaka nadstavcu.

Zakryte podlahu

Ak nechcete meniť koberec alebo brúsiť parkety, mali by ste prikryť podlahu. Ak idete maľovať aj strop, obložiť len kraje novinami naozaj nestačí. Vtedy by ste mali celú plochu podlahy prikryť nepriepustným materiálom, ideálne igelitom na to určeným.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.