Ako zistiť, že ste si vybrali zlú farbu do izby

0 405

Ak ste sa rozhodli vymaľovať izbu, ide o pomerne zásadný krok – za pár desiatok eur dokážete zmeniť celkový vzhľad izby, ale aj to, ako sa v miestnosti budete cítiť. S farbou sa dá skvele pracovať s priestorom. Ak vyberiete svetlú farbu, miestnosť sa vám zrazu bude zdať opticky čistejšia a hlavne väčšia. Ak sa rozhodnete pre tmavú farbu do malej miestnosti, bude vyzerať ešte menšie. Ako však zistíte, že ste si vybrali do svojej obývačky nesprávnu farbu? Takto.

shutterstock_172336814

V miestnosti sa cítite zle

Tento znak môžete často prehliadnuť, nie je to nič také očividné, ako keď niekto škrípe kriedou o tabuľu a vy viete, čo vám prekáža. Ak sa po príchode do izby cítite menej komfortne ako doteraz a ste nesvoj, vybrali ste si nesprávnu farbu. Veľmi častým prípadom je ak si do miestnosti, v ktorej sa pozeráte do zrkadla, vyberiete zelenú či šedú farbu. V takýchto miestnostiach je lepšie zamerať sa na pastelové farby – ružová, okrová či modrá.

Častejšie svietite

Vaša nová farba môže byť aj priveľmi tmavá. Ako na to prídete? V miestnosti svietite oveľa častejšie a skôr, ako ste mali vo zvyku. A čo robiť v takomto prípade? Nemusíte sa jej zbavovať úplne, pokojne jednu stenu v tomto odtieni môžete nechať, zvyšné tri však namaľujte nabielo, prípade v svetlejších odtieňoch rovnakej farby.

Žmúrite

Ďalším problémom s farbou vo vašej izbe môže byť jej svetlosť. Ak v miestnosti žmúrite, zaťahujete žalúzie a zdá sa vám tu priveľmi svetlo, viete, že ste si nevybrali správnu farbu. V takomto prípade musíte miestnosť premaľovať. Aj preto je lepšie, keď pred maľovaním si zoberiete vzorku farby a namaľujete iba časť izby, prípadne nájdete nejakú väčšiu plochu, natriete ju farbou a priložíte ju na rôzne miesta v izbe – nech viete, ako pôsobí na slnku a v tieni.

Podlaha či nábytok vyzerá sivo

Ďalším signálom, že ste zvolili nesprávny tón vašej farby je, že podlaha či nábytok vyzerajú sivo alebo sú ladené v odtieňoch zelenej. Čo robiť v takomto prípade? Jednou z možností je zlepšiť osvetlenie miestnosti, ak sa vám do toho nechce ísť, neostáva vám nič iné, ako sa znovu chopiť maliarskej štetky a miestnosť premaľovať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.