Ako vybrať záhradný nábytok?

0 793

Urobiť si súkromný raj vo svojej záhrade je neoceniteľné hlavne počas horúcich letných dní, keď sa môžete skryť do tieňa a v chládku stromov si vychutnať svoju poobedňajšiu kávu alebo si večer posedieť s rodinou, známymi či kamarátmi pri poháriku vína. Ale aký záhradný nábytok si vybrať, aby splnil vaše požiadavky? Drevo, kov, ratan, hliník? Či nebodaj plast? To všetko vám, pri kúpe nábytku, behá po rozume, chcete vedieť, aké sú výhody každého typu záhradného nábytku? Prezradíme vám ich.

Drevo

Príroda k prírode, drevo do vašej záhrady. V súčasnosti pri výrobe záhradného nábytku nahradili dreviny z našich končín tie exotické. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – sú trvácnejšie, pevnejšie a útoky dažďa a slnečných lúčov im veľmi neprekážajú. Jednotkou je jednoznačne tík, potom nasleduje eukalyptus či akácia.

+ dokonale zapadne do prostredia

+ elegantný a prírodný

+ trvácny a pevný

náročný na údržbu

Plast

Plast alebo umelá hmota má s prírodou pramálo spoločné, preto v kombinácii so zeleňou v záhrade nepôsobí veľmi vábne. Keď ho však vyladíte vankúšikmi či dekami, vyzerá to hneď lepšie.

+ prijateľná cena

+ ľahký na manipuláciu

+ nenáročný na údržbu

– nehodí sa k prírode

– ľahko sa poškodí

Kov

Kovový záhradný nábytok pôsobí v záhrade veľmi pekne, no trochu chladne, keď využijete trik s vankúšikmi či sedákmi ako pri plastovom nábytku, jeho klasický štýl si nebudete vedieť vynachváliť.

+ pevná konštrukcia

+ dlho trvácny

– ľahko zhrdzavie

– ťažký na prenášanie

Ratan

Prírodný ratan už dávno nahradil umelý ratan. Prečo? Lebo prírodný ratan voči slnku, dažďu a iným prírodným zajvom nebol veľmi odolný, ľahko sa trhal a bol veľmi drahý. Aké sú výhody umelého ratanu?

+ nenáročný na údržbu

+ pohodlný  a zároveň príjemný vzhľad

+ odolný a trvácny

– vyššia cena

Hliník

Hliníkový záhradný nábytok sa radí do kategórie tých najmodernejších a najdizajnovejších kúskov. V kombinácii s textíliami pôsobí skutočne elegantne a moderne, dokonca kontrast, ktorý vytvára s prírodou, je veľmi pekný.

+ ľahká manipulácia

+ odolnosť a nízke nároky na údržbu

+ dizajnový vzhľad

– nižšia nosnosť

Nech si už vyberiete nábytok z ktoréhokoľvek materiálu vždy dbajte na to, aby vám ste sa pri jeho používaní cítili príjemne a zároveň sa hodil do celkového vzhľadu vašej záhrady.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.