Ako vybrať správnu sedačku?

0 414

Zariaďujete byt, dom alebo kanceláriu? Ste práve vo fáze rozhodovania, akú sedačku si vybrať, no neviete sa chytiť nejakých bodov, podľa čoho by to bolo vhodné? Uvažujete nad farbou, nad poťahom, nad veľkosťou, tvarom? Máte síce dosť miesta, no neviete, či bude veľká sedačka to pravé? Máte naopak málo miesta a potrebujete vyriešiť správnu farbu, aby v priestore sedačka nezanikla? Chcete koženú, no máte malé deti a obávate sa, že by kožu rýchlo zničili? Chcete látkovú, no máte domáce zvieratko, po ktorom ostávajú guče chlpov? Ste na správnom mieste. Budeme sa vám snažiť poradiť, podľa čoho si vybrať tú správnu čas nábytku, ktorá je tak významná.

Podľa čoho vyberať?

O aké kritériá ide? V závislosti od toho, či ste sa ju rozhodli kúpiť iba cez internet, alebo priamo v predajni, si môžete okúsiť jej určité kvality. Cez internet si pravdepodobne neodskúšate tvrdosť, nechytíte do rúk materiál a neskúsite, aký je na dotyk. Či je príjemný, či drapľavý, alebo chladný. Neodskúšate si, koľko miesta na sedačke zaberiete vy, a nebudete si vedieť predstaviť, koľko ľudí ako vy by sa k vám ešte zmestilo. Nevyskúšate si ho rozložiť a zistiť, či je jeho rozkladanie plynulé, jednoduché a rýchle. To všetko vás bude čakať až doma, po doručení tovaru.

Pri kúpe priamo v predajni si všetky tieto vlastnosti sedačky môžete odskúšať na vlastnej koži ešte predtým, než sa rozhodnete ju zakúpiť.

Najzákladnejšími kritériami ale je:

  • Aby sa vám sedačka páčila a cítili ste z nej, že je vhodná práve do vášho interiéru.
  • Aby ste sa na nej cítili pohodlne.

No a čo ďalšie si všímať pri sedačkách?

  • Farba: veľmi dôležitá časť celej sedacej súpravy je jej farba. Je jasné, že sedačku nekupujete na jeden rok. Vo väčšine prípadov slúži aj niekoľko rokov, ba dokonca aj desaťročí. Preto by ste mali farbu voliť opatrne. Je lepšie sa skôr zamerať na neutrálne farby, pri ktorých si môžete byť istý, že aj pri zmene farebného prevedenia interiéru bude
  • Tvrdosť sedenia: niekto má rád tvrdšie sedenie, niekto zas mäkšie. Pri výbere sedačky je ale dobre premyslieť si, na aký účel bude slúžiť. Ak patríte k ľuďom, ktorí si radi na sedačke zdriemnu, v takom prípade je lepšie zvoliť tvrdšiu sedačku, ktorá vydrží nápor tela. Pri mäkšej by sa mohli rýchlo vytvoriť preležané miesta.
  • Rozmery: nikdy sa nesnažte vtesnať veľkú sedačku do malej izby. Nielen, že uberie z priestoru, ale stiesni ho a izba nebude vyzerať útulne, no prepchato. Dobre si tiež zvážte, kam chcete sedačku umiestniť. V prípade, že ju chcete dať pod okno, vyberte si takú výšku sedačky, aby nepresahovala cez parapetu. Celkovo najlepšou možnosťou je výroba sedačky na mieru.
  • Poťah: na trhu je na výber z množstva materiálov poťahov. Zväčša sú však ponúkané práve látkové poťahy, kožené alebo poťahy z ekokože. Kombinácia dvoch materiálov nie je výnimkov. Poťahy z pravej kože sú síce drahšie, no majú výhodu v tom, že z nich veľmi rýchlo a ľahko ide zotrieť nečistoty a prach, a nemusíte mať strach z roztočov. Kožená sedačka je výhodou pri malých deťoch, ktoré zvyknú kresliť po všetkom, čo sa im dostane pod farbičku. Pri ekokoži je údržba takmer totožná. Nevýhodou týchto materiálov je však ich zložitá oprava v prípade roztrhnutia alebo rozrezania. Látkové poťahy sú často vybavené novými technológiami, ktoré uľahčujú ich čistenie a údržbu. Preto, ak ste majiteľom domáceho zvieraťa, zbavovanie sa chlpov už nebude taký problém. Látkové poťahy treba občas povysávať, aby ste sa zbavili roztočov, ktoré sa do nich môžu dostať.
  • Konštrukcia: drevená alebo kovová varianta? Je logické, že kovová varianta toho vydrží viac ako drevená.
  • Účel: veľmi dôležité je ujasniť si, či bude vaša sedačka slúžiť aj iným, alebo len vám? Mávate často návštevy, ktoré ostávajú na noc? V takom prípade zvoľte rozkladateľnú sedačku, aby ste z nej mohli vytvoriť lôžko.
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.