Ako vybrať dobrý a skutočne pekný obklad do kúpeľne?

0 397

Kompletná rekonštrukcia kúpeľne sa robí možno raz alebo dva krát za život, a o to je dôležitejšie vybrať si správny kúpeľňový obklad. Ak si zvolíte kvalitný materiál a dobrého remeselníka, budete mať s obkladom pokoj aj na 20-25 rokov. Okrem kvality sa ale zamerajte aj na funkčnosť a samozrejme dizajn kúpeľne. My vám v tom trochu skúsime poradiť.

Prvoradá je kvalita

Aj ten najkrajší a najštýlovejší kúpeľňový obklad sa môže stať nočnou morou, ak nebude mať vyhovujúcu kvalitu. Tá sa odráža hlavne v použitých materiáloch a technológií výroby. Nie vždy ale platí, že to čo je najdrahšie je aj najkvalitnejšie.

Rozhodne sa ale oplatí nakupovať v špecializovaných obchodoch a najmä značkový tovar. Cena je samozrejme vyššia ako pri tých bežných materiáloch, ale existujú aj outletové predajne a samozrejme rôzne akcie a výpredaje, kde sú ich ceny znížené. Navyše sa investované peniaze odrazia aj na životnosti, pričom sa s takto kvalitným obkladom zároveň aj lepšie pracuje.

Vyberte správnu farbu a veľkosť

Rekonštrukcia kúpeľne sa robí buď preto, že kúpeľňa neplní svoj účel alebo preto, že sa nám tá stará už nepáči. Voľba farby a veľkosti je z estetického hľadiska pomerne dôležitá. Veľkoformátové obklady sú štýlové, bude tiež menej práce so špárovaním a opticky pomáhajú malým kúpeľniam. Musíte ale počítať s tým, že obkladanie a špárovanie je v tomto smere niekedy prácnejšie. S bezpečnou prepravou tovaru vám môže pomôcť prepravná spoločnosť.

Pri výbere farby by ste mali byť obozretní, pretože ak niečo vyzerá skvele v katalógu alebo showroome neznamená to, že výsledok bude rovnaký aj u vás doma. Ak chcete mať jasnejšiu predstavu, nechajte si spracovať vizualizáciu. Pokiaľ uprednostňujete teplejšie farby vhodná je krémová, červená, odtiene oranžovej alebo žltej. Milovníkov studených odtieňov potešia odtiene zelenej, modrej, sivej alebo klasická biela.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.