Ako uskladniť zimné topánky, aby na jeseň vyzerali ako nové

0 702

Zima sa konečne vzdala svojich práv, čo znamená, že teplejšie topánky by mali byť až do jesene poslané do „odpočinku“ v skrini alebo komore v boxoch. Aby ale potom pri prvých prízemných mrazoch pôsobili moderne a zachovali si svoj pôvodný tvar a lesk, musíte ich pred procesom uskladnenia poriadne ošetriť a pripraviť na špecifické podmienky.

Pozor na najšpinavšiu časť topánok

Málokto si je vedomý toho, že najšpinavší kúskom topánok sú šnúrky. Tieto špecifické textílie na sebe zbierajú prach z ciest a látky, ktoré sú na zimných cestách vo veľkom obsahu. Obzvlášť veľa nepostrehnuteľných nečistôt sa hromadí v dierach pre šnúrky na topánkach. Preto sa pred ich umiestnením do skrine uistite v tom, že všetky časti vrátane samotných šnúrok sú očistené.

Musia tam byť

Všimli ste si, že čím je výrobca topánok lepší, tým vyššia je pravdepodobnosť odstránenia stielok zimných topánok? Nie, nie je to preto, že továreň šetrí na lepidle. Vložky sú vyberateľné, aby sa dali umývať.

Rovnako ako ponožky, aj stielky zimných topánok sú na dlhé hodiny v kontakte s nohou. Vplyvom vlhkosti sa potom cez ne šíria baktérie a plesne a zbytočné problémy. Ich čistenie je nutné a zároveň jednoduché, stačí ich vybrať a oprať ručne mydlom alebo v práčke.

Nenoste si domov zbytočné starosti

Pred uložením topánok na zimný odpočinok nezabudnite aj na čistenie podrážky. Práve zimná obuv ich má viac špecifické, vďaka čomu sa v nich usádza množstvo špiny a blata. Miliardy mikróbov, ktoré sa hromadia na podrážkach, by ale nemali otráviť mikroklímu vášho domova, dokonca ani niekde v skrini vo vnútri boxu, pretože je to nebezpečné!

Topánky je potrebné umývať v samostatnom umývadle alebo inej nádobe, vďaka čomu sa vyhnete dezinfekcii týchto priestorov na osobnú hygienu.

Neoddeliteľná súčasť starostlivosti o obuv v 21. storočí

Ochranná impregnácia obuvi sa dnes stáva neoddeliteľnou súčasťou procesu starostlivosti o obuv. Ale nie každý vie, že ochranná vrstva musí byť aplikovaná na topánky aj pred ich odoslaním na letný odpočinok v krabici. Ochráni topánky pred extrémnymi teplotami, ako aj zmenami režimu vlhkosti.

Po umytí a vysušení všetkých časti topánok jednoducho aplikujte impregnáciu na celý povrch topánky a dovnútra potom dajte pokrčené noviny. Len tak sa vyhnete tomu, aby vyzerala vaša topánka na jeseň ako zosušená slivka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.