Ako upratovať kúpeľňu, aby ste sa vyhli plesniam?

0 406

Snažíme sa im vyhýbať, ale nie vždy a im dokážeme vyhnúť. Plesne v kúpeľni trápia nejednu domácnosť a vyhnúť sa im môžete, ak budete priestor pravidelne vetrávať a do kúpeľne umiestnite pohlcovať vlhkosti. Ako ale upratovať kúpeľňu, aby ste sa vyhli plesniam?

Utierajte škáry medzi obkladačkami

Zakaždým, keď sa osprchujete/ okúpete, je dôležité utierať mokré škáry medzi obkladačkami na stene, ale aj škáry medzi dlaždicami. Voda v žiadnom prípade nesmie ostať v týchto miestach, pretože práve tam sa najčastejšie objavuje pleseň. Kontrolujte si preto tento priestor aj pri upratovaní a akonáhle sa vám podarí spozorovať prvé náznaky plesne, okamžite zakročte. Čím skôr začnete proti plesni bojovať, tým skôr nad ňou zvíťazíte.

Utierajte vnútro práčky a najmä tesnenia

Pri upratovaní kúpeľne sa zameriavajte aj na vnútro práčky a na tesnenia. Práve tam sa udržuje voda a je nevyhnutné ju okamžite odstrániť. Nielenže tým predĺžite životnosť práčky, zabránite aj vzniku plesní vo vašej modernej kúpeľni.

Čistite sprchovú hlavicu

Málokedy si ju všímame. Jej čistenie je však nevyhnutné. Nielenže sa na nej usádza vodný kameň, môže sa na nej objaviť pleseň. Vždy, keď čistíte vaňu, nezabúdajte vyčistiť aj sprchovú hadicu, v ktorej záhyboch sa zachytáva špina, vlhkosť a potom vzniká pleseň.

Vymieňajte sprchové závesy

Síce sú už dávno out, v mnohých domácnostiach ich predsa len nájdete. Ak máte vo svojej luxusnej kúpeľni sprchový záves, pravidelne ho perte. Práve na ňom sa môže začať tvoriť pleseň bez toho, aby ste si to vôbec všimli. Je dôležité nechávať tento záves dôkladne uschnúť pred ďalším používaním.

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa vyzerala aj po rokoch ako nová, dbajte o to, aby bola neustále vetraná, aby medzi škárami neostávala voda, umývajte aj voľným okom neviditeľné miesta a hlavne pravidelne vymieňajte uteráky a perte kúpeľňovú predložku pred vaňou a toaletou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.