Ako sa postarať o vašu domácnosť počas dovolenky?

0 217

Leto sa už rozbehlo a vy sa onedlho chystáte na dovolenku? Postupne dokupujete potrebné veci, ktoré sa vám zídu na dovolenke, len máte strach ako to zvládne vaša domácnosť počas vašej neprítomnosti? Nerobte si z toho ťažkú hlavu, my vám hravo poradíme ako sa vysporiadať s tým, že nechávate na niekoľko dní vašu domácnosť o samote. Najmä vašu kuchyňu.

Ako sa postarať o kuchyňu?

Kuchyňa je miesto, kde každodenne pripravujeme stravu. Avšak vy na pár dní odchádzate a ona si bude môcť počas tých pár dní čo budete preč môcť oddýchnuť. Čo myslíte zvládne to? Určite áno, avšak dbajte na to, aby v nej bol poriadok. Umyte všetok riad, čo máte na drese. Predsa len špinavý riad, ktorý tam bude stáť zopár dní neurobí vašej kuchyni dobre. Priláka množstvo hmyzu, ktorý si bude chcieť polahodiť na zbytkoch potravy, čo po vás ostali.

Nezabúdajte na to, že opustiť kuchyňu nie je len tak. Kuchyňa si bude naďalej žiť svoj život. Práve preto je potrebné sa u ňu postarať. Vezmite si napríklad kvety. Váš výpadok môže spôsobiť to, že kvety vo vašej kuchyni a aj v celkovej domácnosti vyhynú ak im nebudete dávať pravidelný príjem vlahy. Preto je dobré zavolať si na pomoc buď susedu alebo dobrú kamarátku, ktorá sa vám bude pravidelne starať o rastlinstvo nielen v kuchyni ale aj v celej domácnosti.

Čo s chladničkou počas dovolenky?

V chladničke máte množstvo potravín, ktorých záruka nie je dlhá. Viete o tom, že potraviny, ktorým končí záruka skôr treba spotrebovať čo najrýchlejšie? Preto si nejaký ten týždeň pred dovolenkou nekupujte potraviny, ktoré sa vám môžu počas vášho pobytu pokaziť. Viete si predstaviť na čo by sa chladnička premenila keby ste tie potraviny nespotrebovali? Asi si viete predstaviť, tak skúste tomu zabrániť. Avšak ak ste dovolenku neplánovali a cestovať ste sa rozhodli na poslednú chvíľu, potraviny podarujte najbližšej rodine. Bola by ich škoda vyhodiť. Hlavne ich nenechávajte v chladničke!

Nezabudnite vysypať smeti

Jednoznačne nenechávajte v smetnom koši odpadky. Tak ako pri neumytom riade, tak aj pri plnom koši sa muchy rady zhromažďujú. Preto pred odchodom vezmite smetný kôš, aj keď nie je priam plný, a vysypte ho.

Potom sa hravo môžete vybrať na dovolenku a nemusíte sa o nič báť. Vaša domácnosť to zvládne bez vás!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.