Ako presvetliť svoju obývačku?

0 367

Obývačka je miesto, kde trávime veľa času – spoločne s rodinou, pozeráme telku, v pohovke čítame knihy či po práci oddychujeme na gauči. A čím lepšie sa tam cítime, tým lepšie si oddýchneme. Ako dosiahnuť, aby bola obývačka plná svetla a cítili sa v nej príjemne, slobodne a nemali pocit stiesnenosti? Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, ktoré to sú?

Zosvetlite podlahu

Je jedno, či máte koberec, parkety alebo plávajúcu podlahu, dôležité je, aby ste ju mali vo svetlejších odtieňoch. Priestor najviac zosvetlí biela, ale mať bielu podlahu je tak trochu samovražda. Preto sa skôr zamerajte na odtiene svetlej hnedej aleb svetlej sivej. Rozhodli ste sa pre kombináciu drevenej podlahy a kusového koberca? Nevyberajte koberec v tmavých a ťažkých farbách. Áno, kontrast je fajn vec, ale svetlosti izby v tomto prípade veľmi nepomôže. Skúste vytiahnuť svojho favorita v pastelových odtieňoch.

Svetlý nábytok a doplnky

Keď vymeníte tmavé kúsky nábytku za svetlé, je to skutočne výrazná zmena. Izba ako keby bola zrazu zaliata svetlom. Rozhodli ste sa pre svetlý gauč? Skúste sa vyhnúť koži, ktorá pôsobí ťažkým dojmom, vyberajte z textilných materiálov. Dôležité je, aby ste mali neustále odkryté okná. Žiadne ťažké závesy vínovej farby, nanajvýš ľahké svetlé záclony Skúsiť to môžete aj bez záclon, jednak bude izba svetlejšia, ale navyše budete mať pocit, že je aj opticky väčšia.

Dôležitú sú aj steny

Zrejme aj najdôležitejšie, pretože majú najväčšiu rozlohu a teda sú veľkým hráčom, ktorý rozhodne o tom, či vaša izba bude svetlá alebo tmavá. Keď chcete viac svetla a prevzdušniť svoju obývačku, rozhodne by mali byť v svetlých odtieňoch. Úplne ideálna je biela farba, no tiež to bude dobre vyzerať, keď použijete aj pastelové farby. Chcete mať jednu stenu s tapetou? Vyberte takú, ktorá má svetlý podklad a pár výrazných vzorov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.