Ako na financovanie vašej rekonštrukcie

0 575

Zásadné pravidlo, ktoré by ste pri každej rekonštrukcií mali dodržiavať je známe „dvakrát meraj a raz rež“. Nejde len o konkrétne stavebné úpravy a rekonštrukcie. Presne rovnako sa musíte správať aj pri financovaní väčšinou každej jednej akcie.


Stavba a rekonštrukcia domu nie je jednorazová záležitosť. Ak ju nechcete po dvoch rokoch prerábať z dôvodu nekvalitného materiálu, premyslite si koľko plánujete investovať. Na zariadenie kúpeľňového štúdia nebudete zrejme potrebovať taký obnos, aby vám celý rozpočet znížil o polovicu. Vždy však počítajte s tým, že sem tam sa vyskytne aj nečakaná udalosť, na ktorú ste v rozpočte nemysleli.

Stavebné práce sa dajú riešiť aj pomocou úveru. Určite to neriešte cez nebankovú spoločnosť a podobné firmy, ktorým ide o to, aby dosiahli zisk na ľudskej hlúposti. Spotrebný a stavebný úver je možno menšie zlo, ale každopádne lepší krok. Nie všetci máme platy, ktoré by nám umožnili veľké zásahy do stavieb a toto je jedna z rozumnejších ciest. Dokonca aj na kúpu dlažby v imitácii dreva vám poskytne vaša banka úver, ktorý si môžete poistiť.

Ak máte vlastné zdroje a myslíte si, že vám všetko zafinancujú, ste na najlepšej ceste. Dávať si však musíte pozor aj na ľudí, ktorí vám prestavbu realizujú. Nie vždy je to zodpovedná spoločnosť, proti ktorej praktikám sa je už neskôr nemožno brániť. Poistiť sa dá aj prípadné riziko škody spôsobené staviteľom. Nikdy však nečakajte, že tieto procesy budú jednorazovou záležitosťou. Ak by ste zvládli všetko a položíte vonkajšiu dlažbu bez pomoci druhých, podarí sa vám ušetriť na nákladoch za druhú osobu a nemusíte mať obavu o nezodpovedné jednanie. V najhoršom prípade budete „hádzať“ vinu len na seba.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.