Aby rekonštrukcia bytového jadra dopadla dobre

0 314

Do týchto prác sa púšťame po veľmi dobrej úvahe. Dôvodom je však nielen pomerne vysoká cena týchto prác a samotného materiálu, ale aj časová náročnosť. Naviac kúpeľňa je veľmi využívaná v každej domácnosti a vystačiť si bez nej, nie sme vždy ochotní.

Ak je však tento zásah už nevyhnutný, iste je dobré vedieť, ako zabezpečiť, aby konečný výsledok plne zodpovedal našim predstavám. Je len málo šikovných remeselníkov, ktorí si vedie aj takéto práce vykonať sami. Preto sa veľkej popularite tešia najmä odborné firmy, no aj tu treba dobre zvažovať na akú sa obrátite. Nie všetky totiž ponúkajú skutočne kvalitnú prácu.

Dôležité je teda myslieť nielen na samotnú cenu, ale aj dĺžku prác. Vzhľadom na dodržanie postupov treba počítať s dĺžkou okolo 10 dní. Najviac nás však zaujíma stále cena, a to nielen za samotný materiál, ale aj jednotlivé práce. Vždy je preto dobré do podpisovanej zmluvy uviesť aj detailné platby za jednotlivé dokončené časti, a samozrejme aj spôsob platby. Vopred zaplaťte maximálne stavebný materiál. Väčšina firiem však umožňuje aj platbu za práce uhradiť až po úplnom dokončení kúpeľne.

Spolu s jej dokončením by ste mali obdržať aj revíznu správu o elektroinštalácií, projekt, posudok statika, ako aj potvrdenie zo stavebného úradu, že stavba bola ohlásená. Netreba sa však nechať odradiť ani od vlastných predstáv. Každá kúpeľňa potrebuje aj vetrák, no napríklad aj detaily ako sú škáry medzi dlaždicami si môžete pokojne ošetriť aj v zmluve. Niekedy je potrebné vyriešiť aj vykurovanie, ideálne sú tak rebríky, ktoré ponúkajú nielen samotné vykurovanie kúpeľne, ale aj možnosť pre sušenie uterákov, či odkladanie drobností.

Pozor však treba dať napríklad aj v prípade, že chcete mať sprchový kút. Veľmi moderné sú tie, ktoré sú zapustené v podlahe. Avšak aj takýto elegantný vzhľad má svoje úskalia. Ak totiž dôjde k problémom s odtokom, je neraz nutné celú sprchu vysekať z podlahy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.