5 praktických tipov, ako využiť prášok na pečenie v domácnosti

0 377

V kuchyni a vlastne v celej domácnosti nenájdete veľa takých univerzálnych a zároveň účinných pomocníkov pri čistení a zbavovaní pachov. Viete, na čo všetko môžete použiť prášok na pečenie?

shutterstock_1281333472

1. Práčka

Určite ste už počuli radu, aby ste pridali prášok na pečenie do práčky. Oplatí sa vám to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je, že prášok dokáže veľké veci so škvrnami na oblečení, okrem toho funguje ako zmäkčovač bielizne a zároveň pomáha vybieliť oblečenie, čo periete. Tak pozor na farebné kúsky. A ako bonus – čistí práčku od vodného kameňa.

2. Mikrovlnka

Čistiť mikrovlnku je niekedy za trest – okrem toho, že páchne mixom tisícich rôznych jedál, nájdete tam aj kúsky stravy. Ak sa toho všetkého chcete účinne zbaviť – olejových škvŕn, zápachu a aj zaschnutého jedla, zoberte si na pomoc prášok na pečenie.

3. Chladnička

Ak nájdete v chladničke nejaké škvrny po jedle, paradajkovom džúse či čokoláde, pomôže vám prášok na pečenie. Tým to však nekončí, slúži aj ako skvelý pohlcovač pachu. Stačí, keď ho vysypete do misky a tú následne dáte na pár dní do chladničky.

4. Rúra

Ak chcete dôkladne vyčistiť rúru na pečenie od všetkého – zapečených škvŕn, kúskov jedla a oleja, skúste dvojité kombo – najprv dajte do piecť do rúry nezakrytú misku s vodou, potom, keď rúra vychladne, vystriekajte vnútro vodou zmiešanou s práškom na pečenie a uvidíte, ako ľahko pôjde dole špina, o ktorej ste si mysleli, že sa jej už nikdy nezbavíte.

5. Hrnce a panvice

Či už máte doma smaltované, oceľové alebo teflónové hrnce a panvice so škvrnami, prášok na pečenie sa postará o ich dokonalé umytie. Tento zázrak na umývanie, čistenie a zbavovanie sa pachu dokáže v kuchyni naozaj veľké veci.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.