5 argumentov v prospech závesných systémov, ktoré sa vznášajú nad podlahou

0 321

Bývanie je v prvom rade o pohodlí a maximálnom možnom komforte, pri ktorom zohráva dôležitú úlohu samozrejme aj dizajn. Aby sme sa ale doma cítili naozaj dobre, vyberáme si zariadenie a doplnky bývania tak, aby nám všetky procesy súvisiace s využívaním obytnej plochy nespôsobovali žiadne problémy. Jedným z výhodných riešení sú v tomto smere aj závesné systémy, ktoré majú niekoľko obrovských výhod a my vám teraz 5 najdôležitejších z nich predstavíme.

Toaletná hygiena

Toaleta je súčasťou bývania tiež a možno by ste sa čudovali, aké dôležité je pohodlie aj v tejto miestnosti. Väčšina domácností má tie klasické. Švajčiarska spoločnosť Geberit ale ponúkla, že všetky komunikácie v stenách (splachovací systém a nádrž na vodu) maximálne skryje a viditeľnú nechá len toaletnú misu. Toto uľahčilo jej čistenie a výrazne zvýšilo voľný priestor a teda aj oblasť hygieny.

Úspora miesta

Okrem hygieny, toaleta alebo umývadlo namontované v stene zaberá minimálny priestor. Tieto doplnky akoby sa skutočne vznášali nad podlahou. Pritom to nie je nič extra – len estetická misa alebo umývadlo či nábytok, ktorý visí na stene a nedotýka sa podlahy. Keďže všetka komunikácia je mimo obytný priestor a v stene, plocha na pohyb v konkrétnej miestnosti zostáva úplne voľná. Zároveň je priestor vizuálne väčší a v skutočnosti tak získavate až o 30 % viac voľnej plochy.

Sloboda konania

Závesné inštalácie môžu ľahko odolávať aj hmotnosti od 300 do 400 kg. Stacionárne alebo kompaktné. Princíp je jednoduchý: na pevnom kovovom ráme, ktorý je vybavený vložkami, potrubím a plastovou nádržou (6-9 litrov), v požadovanej výške, je namontovaný bidet alebo toaletná misa. Samotný rám sa zároveň „skrýva“ pod povrchovou úpravou stien. Súčasne je možné upraviť výšku inštalácie, ako aj výšku umelo postavenej steny. Takže si to môžete všetko zriadiť podľa vlastných prianí.

Hluk

Toaleta alebo umývadlo „zabalené“ do steny a drenážneho systému zaručuje maximálnu izoláciu hluku – iba stlačenie spínača vám hovorí, že vypúšťacia nádrž pracuje. A akýkoľvek hluk v domácnosti v dôsledku splachovania a používania toalety je minimalizovaný.

Estetika

Aj tento ukazovateľ zahŕňa všetky uvedené prvky a štýl, ktoré sú charakteristické pre moderné kúpeľne. Moderný a vzdušný priestor je dnes veľmi dôležitý, a pri tomto spôsobe uchytenia to jednoducho platí.

Závesné inštalácie sa vždy vyznačovali svojou modernosťou a konzistenciou štýlu, pričom si nevyžadovali žiadne ďalšie atribúty – ako výzdobu. Závesná inštalácia nemá výraznú štylistickú orientáciu, preto je univerzálna pre akýkoľvek interiér. Vzhľadom na „vzdušnosť“ a tichosť zodpovedá aj vizuálnej a sluchovej estetike.

A takto ľahký priestor je potrebný pre každý jeden štýl. Máte ho aj Vy?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.