4 horúce interiérové trendy pre rok 2018

0 473

S novým rokom vždy prichádzajú aj nové myšlienky a ideály. Týka sa to aj interiérového dizajnu, ktorý sa v roku 2018 bude niesť v znamení…Ale vlastne, o tom je náš článok. Tak si ho prečítajte.

Mix materiálov

Miešanie silných predstaviteľov zemitých materiálov ako napríklad drevo s mramorom ostane populárnym aj v roku 2018. Takýto mix funguje dokonca v rámci rovnakej „položky“ – máme na mysli vrstvenie rôznych druhov dreva na podlahu, nábytok či vonkajšie žalúzie.

Trend sa iste masívne prejaví v kuchyniach na pracovných doskách, ktoré kombinujú drevo s mramorom.

Držiaky s osobnosťou

V roku 2018 bude aj naďalej priestor pre prvky, ktoré vtlačia interiéru osobitú pečať. Veľkým hitom by mali byť najmä masívne (ale aj jednoduché) drevené držadlá, držiaky, madlá či kľučky na dverách, kuchynských linkách a podobne. Stolárske výrobky v tejto podobe dokonale zatraktívnia charakter vášho bývania.

Zabudnite na masovú výrobu

Handmade look bude aj naďalej veľmi cenenou záležitosťou. K videniu by malo byť mnoho vzhľadovo príbuzných motívov evokujúcich folklór a ľudovosť. Ručne tkané závesy, maľované obrazy a nábytok, ktorý má veľmi ďaleko od masovej výroby a strojového opracovania.

To všetko ale vynikne len pri dostatočnom osvetlení, ideálne prirodzenom. To vám pomôžu regulovať elegantné screenové rolety.

Interiér podľa bohéma

Veľkým trendom bude sloboda v ponímaní interiéru ako takého. Dizajn sa uvoľňuje a tento koncept bude jasne patrný aj v roku 2018. Celá myšlienka je postavená na odmietnutí zhody s konkrétnym interiérovým vzhľadom, namiesto toho zahŕňa seba-vyjadrenie a isté prvky nedokonalosti. Nálady a individuálne dotyky sú vítané.

TIP: naďalej trvá záujem o kov ako interiérový doplnok. Meď alebo zlato sú super, horúcim tromfom by ale mala byť mosadz.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.