4 chyby v navrhovaní interiéru, ktoré vám môžu pokaziť náladu

0 616

Vytvoriť si vo svojom dome alebo byte štýlový interiér chceme všetci, no nie každému postačí na to inšpirácia z internetu a iných okolitých zdrojov. Vybavenie bytu je nepríjemná a nie vždy vďačná úloha. A každý z nás, kto sa o niečo podobné možno snaží, sa môže uchýliť k jednej z týchto chýb, ktorá vytvára nielen disharmóniu, ale aj negatívne vplýva na naše emócie a psychiku.

Tu sú 4 bežné a aktuálne chyby, ktoré je potrebné mať stále na pamäti a nikdy ich neopakovať.

1. Usporiadanie všetkého nábytku pozdĺž jednej steny

Časy, keď bola celá a monumentálna obývacia stena hlavnou atrakciou tejto miestnosti, sú už dávno preč. Takéto rozloženie bolo aj dosť iracionálne a na využitie priestoru veľmi nepraktické a zároveň nepohodlné.

Modulárne zostavy dnešných jednoduchých nábytkových zostáv umožňujú priestoru dýchať, vďaka čomu sa cítite na takomto mieste pohodlnejšie aj vy. Tak to zmeňte a nadýchnite sa! Nie je nutné zo svojho interiéru predsa vytvárať múzeum.

2. Obrovské tapety s vyobrazením známych objektov

Všetci si pamätáme tapetu s výhľadom na New York, talianske nádvoria, stromy, pláže a iné monumentálne zobrazenia. Nahovárať si, že sa vďaka takejto výzdobe stien prenesieme do iného prostredia a budeme zároveň originálni asi nemá význam. Ak si to už ale náhodou bez tapety neviete predstaviť, skúste vzory, ktoré sa dajú dobre kombinovať s čistou bielou alebo inou jednofarebnou stenou.

3. Veľa zbytočných položiek

Pokiaľ je to možné, pokúste sa si svoj byť nezaplniť zbytočnými doplnkami, na ktoré aj tak padá len prach. Minimalizmus má svoje opodstatnenie, vďaka ktorému sa zároveň budete cítiť oveľa príjemnejšie, pretože sa vo voľnom priestore cítite a aj pohybujete slobodne.

4. Všetko v jednej farbe

Veľmi zlé a smutné bude usporiadanie interiéru v jednom tóne. Ak vo vašom interiéri prevláda jedna a tá istá farba, bude to pôsobiť nudne a ťažkopádne. Rozbiť to môžete doplnkovou farbou v kontrastnom tóne alebo bledšom odtieni. Uvidíte, že to bude na vás pôsobiť oveľa lepšie ako holé a čisté biele steny. Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.