1. kreslenie stavebných konštrukcií jednoduchšie s nadstavbovým modulom.

0 1 930

Technické kreslenie prostredníctvom kvalitného programu predstavuje rýchly a účinný spôsob na tvorbu vysokokvalitnej dokumentácie. Programy majú využitie v širokom spektre rôznych profesií, no najčastejšie sa využívajú v architektúre, stavebníctve a strojárstve. Práve čo sa týka stavebníctva, môže predstavovať program na technické kreslenie inovatívny prvok na šetrenie času aj peňazí. Ako využívať CAD programy na efektívne kreslenie stavebných konštrukcií?

CAD programy na kreslenie stavebných konštrukcií

CAD programy vo všeobecnosti sú vhodné na použitie pri kreslení stavebných konštrukcií. Disponujú všetkými vlastnosťami pre vytvorenie precízneho výkresu, ktorý slúži ako podklad pre reálnu výrobu. Stavebné konštrukcie pritom musia zohľadňovať množstvo faktorov – ako je napríklad bezpečnosť, trvácnosť, či stabilita. Práve programy na technické kreslenie umožňujú zefektívniť a zrýchliť celý proces tvorby stavebného technického výkresu.

Medzi populárne programy na tvorbu technických výkresov patria napríklad GstarCAD Professional a GstarCAD Standard. Poskytujú rovnaké funkcie a rovnako aj pracovné prostredie ako klasický AutoCAD LT. Autocad cena je však často problematickou položkou a preto môžu byť programy od GstarCAD cenovo dostupnejšou alternatívou.

GstarCAD Standard predstavuje cenovo dostupnú alternatívu na kreslenie precíznych výkresov v 2D prevedení. Pri kreslení môžete zohľadňovať rôzne národné alebo medzinárodné normy, či si vyvinúť vlastné štandardy (napríklad v rámci interných predpisov). Výhodou tohto programu je presné rysovanie, okamžitá odozva, jednoduché kótovanie, pripojenie referencií a množstvo ďalšieho.

GstarCAD Professional predstavuje 2D CAD program s univerzálnym uplatnením v rámci rôznych profesijných sfér. Na rozdiel od základnej verzie – GstarCAD Standard – disponuje aj ďalšími funkciami navyše. Medzi ne patrí napríklad lupa, či dynamické bloky. Rovnako umožňuje táto verzia aj základné 3D modelovanie. Obidva tieto programy viete doplniť aj o nadstavbové moduly pre ešte lepšie a efektívnejšie využitie programu pre Vaše konkrétne účely.

Nadstavbové moduly pre zefektívnenie kreslenia stavebných konštrukcií

Základné CAD programy je možné doplniť aj o ďalšie doplnkové moduly. Pre oblasť stavebníctva predstavuje najvhodnejší doplnkový modul CADprofi Architectural. Tento program je určený rovnako pre architektov, ale aj pre stavbárov. Obsahuje množstvo praktických funkcií na uľahčenie kreslenia, medzi ktoré patrí napríklad možnosť vytvárania viacvrstvových stien, či architektonického a stavebného kótovania.

Samotný proces uľahčuje aj knižnica symbolov dostupná v rámci modulu. Obsahuje rôzne prvky ako okná, dvere, nábytok, či ďalšie predmety, ktoré sa dajú jednoducho použiť. Skvelou doplnkovou funkciou je možnosť plánovania únikových trás, či havarijných plánov. Konštruovanie samotné je nesmierne rýchle vďaka dostupnej One-Click technológii.

Čas Vám ušetrí aj funkcia automatického sprievodcu číslovaním, či manažér vlastného užívateľského obsahu. Vhodným pomocníkom je aj automatický generátor zoznamov materiálov, či generovanie vizuálnych symbolov legendy. Knižnica typizovaných zariadení popredných domácich a svetových výrobcov je kreatívnym a praktickým doplnkom, pre ešte precíznejší výsledný vzhľad výkresu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.