Staráte sa správne o váš kusový koberec?

0 288

Kusový koberec v kombinácii s parketami alebo plávajúcou podlahou vyzerá naozaj skvostne. Len si predstavte svetlé lakované parkety, biely nábytok, žltý gauč so sivými vankúšmi a k tomu krásny čierno-biely kusový koberec s geometrickými tvarmi. Minimalistická krása. Ako by ste sa ale mali starať o kusový koberec tak, aby vám vydržal čo najdlhšie? Možno budete prekvapený, ako veľmi ste ho zanedbávali.

shutterstock_73537987

Pozor na slnko

Ak chcete predĺžiť životnosť vášho koberca, mali by ste ho chrániť pred slnečnými lúčmi. To sa však ľahko povie, ale ako to urobiť? Ak sa nechcete úplne zadebniť, počas poludnia a najostrejšieho slnka zastrite žalúzie alebo zatiahnite rolety. Pomôcť vám môžu aj jemné záclony, ktoré istú dávku UV lúčov zachytia.

Raz za mesiac ho otočte

Ak necháte koberec celý čas, čo ho používate, na jedno mieste, objavia sa vám na ňom vydraté miesta pri nohách na sedačke, chodníčky, ktorými po ňom chodíte, a bude vyzerať veľmi biedne. Ak ho však raz mesačne otočíte o 90°C predĺžite mu tým jeho životnosť o nejaký ten rok. Toto je veľká výhoda kusového koberca – môžete ho otočiť. S kobercom na celú miestnosť by to taká hračka nebola.

Nezabudnite vysávať

Hoci pravidelne vysávate a umývate podlahu, na koberec tak nejako zabudnete. A to nie je veľmi dobré. Práve kobercu by ste mali venovať zvýšenú pozornosť a vysávať ho ešte častejšie, ako vysávate podlahu.

Používate podložku?

Už ste počuli niekedy o špeciálnej podložke pod koberec? Vyzerá to ako mriežkovaná fólia pod plávajúcu podlahu. Na čo je dobrá? Zabráni tomu, aby sa koberec kĺzal po podlahe a zároveň, aby ju poškriabal. Hlavnou výhodou však je, že pomôže kobercu dýchať, a tak predĺži jeho životnosť. Máte nejaký tip, ako predĺžiť život kusového koberca? Napíšte nám ho do diskusie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.