Sadrokartón – rýchla a jednoduchá rekonštrukcia

0 641

V našich domovoch sa vždy nájde väčší alebo menší dôvod, prečo sa púšťať do rekonštrukcie. Najčastejšie však odrádza práca s maltou a prašné prostredie. Neraz to tak znamená, že sa celá rodina musí na nevyhnutne potrebný čas odsťahovať.

Práve sadrokartón však v tomto ohľade ponúka oveľa viac možností. Môžete s ním rekonštruovať kuchyňu, kúpeľňu alebo ho využiť na jednoduché rozdelenie jeden miestnosti. Taktiež sa vo veľkej miere využíva v podkroví, ak potrebujete získať ďalší obytný priestor. Ide o dosky, s ktorými sa ľahko manipuluje, pretože sú ľahké a jednoducho sa dajú prispôsobiť požadovanému tvaru. Naviac pri ich montáži, či rezaní vzniká len minimálny odpad. Tiež vie potešiť aj cena, ktorá v porovnaní s klasickými spôsobmi nie je vysoká.

Práce so sadrokartónom tak napredujú rýchlo a jednoducho sa umiestňujú napríklad aj zásuvky, či vypínače. Ich umiestnenie je však potrebné premyslieť skôr. Tento materiál môžete použiť na zakrytie nepotrebného otvoru, vyhotovenie stien v bytovom jadre, alebo môžete zakryť krivé steny, či nepekný strop.

Sadrokartón však má aj svoje nevýhody. Asi hlavnou je fakt, že ak plánujete na stenu namontovať napríklad police na knihy, televíziu, či iné ťažké predmety, je potrebné na to myslieť v predstihu a na tieto namáhané miesta použiť vhodný druh dosiek. Klasické sadrokartónové dosky by takúto záťaž nevydržali, no vhodným materiálom môžete aj na tieto steny pokojne namontovať aj kuchynskú linku. Taktiež si treba dávať neskôr pozor na ostré predmety, ktoré môžu túto stenu poškodiť, našťastie je výmena poškodených častí pomerne jednoduchá.

V kúpeľni treba taktiež dbať na vhodný druh dosiek. Sú totiž aj také, u ktorých pri výrobe neboli použiť organické látky, a tak sú vysoko odolné aj voči vzniku plesní. Naviac je povrch impregnovaný, takže tieto steny výborne odolávajú pôsobeniu vody aj vlhkosti zo vzduchu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.