Rektifikačné terče vám pomôžu postaviť terasu ako od profíkov

0 1 571

Terasa dnes parí ku každému rodinnému domu či chate. Dokonca aj v záhradkárskych osadách si ju doprajeme ako malú odpočinkovú zónu. Poďte sa pozrieť, ako terasu stavajú skutoční odborníci. Zaujíma nás predovšetkým moderná pokládka dlažby.

Postaviť terasu na záhrade, aj na tej najmenšej, by malo byť samozrejmosťou. Ponúka odpočinkovú zónu pre rôzne aktivity. Od kuchtenia, cez športové aktivity, až po možnosť užiť si home office na čerstvom vzduchu. Terasy by mali mať vždy kvalitný povrch. Môže to byť vhodné drevo, ale taktiež dlažba. Nemali by sme príliš experimentovať s materiálmi, ktoré nám neumožnia vytvoriť dokonale rovnú plochu, ako je napríklad lomový kameň. Krivo stojaci stôl nie je to pravé.

Veľmi obľúbená je na terase dlažba. Ako ju položiť?

Dlažba je praktický aj krásny povrch na terasy. Pre vonkajšie prostredie musí byť dlažba mrazuvzdorná. Ideálna je protišmyková. To aj vtedy, ak na ňu neprší. Úraz si totiž privodíme, aj len stúpnutím na dlažbu mokrou nohou, keď prídeme zo zaroseného trávniku.

Dlažbu nepokladajte klasické ako v interiéroch. Lepenie dlažby je zastaralým spôsobom. Voda nakoniec bariéru prekoná, dostane sa pod dlažbu a prilepené dlaždice začnú praskať. Ideálna a veľmi jednoduchá je suchá pokládla na terče pod dlažbu. Takto položená dlažba je stabilná, nemusíte ju škárovať, je tiež rozoberateľná. Jednoducho tak vymeníte rozbitú dlaždicu či položte dlažbu inú.

Nie sú terče ako terče

Terče sa používajú aj na pokládku drevených terás. Ale pozor, od tých na dlažbu sa líšia. Terče na dlažbu majú štyri drážky. Do každej sa vkladá jeden z rohov dlaždice.

Existujú terče fixné pre rovný povrch a rektifikačné terče na vyrovnávanie nerovností, ale tiež na vytvorenie sklonu terasy pre odvod vody od objektu stavby. Tie majú korektor, ktorý sa nasadí na dlažbu a jeho otáčaním sa dorovnávajú nerovnosti medzi dlaždicou a terčom.

Používať moderné prvky pri stavbe terás sa vyplatí. Zjednodušujú montáž a zvyšujú životnosť terás. Terasové terče sa vyrábajú z recyklovaného plastu a majú dlhú životnosť. Použiť sa dajú opakovane.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.