Prečo sa rozhodnúť pre zastrešenie bazénu

0 492

Vlastníte bazén alebo sa aktuálne rozhodujete, že si ho ešte pred letom necháte vybudovať na pozemku pri vašom dome? V tom prípade by ste mali pouvažovať, či nie je vhodné k bazénu pristaviť aj jeho zastrešenie. Predĺžte si tým kúpaciu sezónu a získajte mnohé ďalšie výhody, ktoré vám tento praktický doplnok ponúkne.

Zastrešenie zabezpečí vždy príjemne teplú vodu

Určite vás láka predstava oddychovať vo vode už od prvých teplejších dní až do posledného momentu babieho leta. Ak by váš bazén nemal zastrešenie, počas chladnejších nocí by sa jeho voda ochladila až tak, že by ju slnko cez deň nedokázalo ohriať na teplotu, pri ktorej je kúpanie príjemné. Ak však rozmýšľate rozumne a bazénové zastrešenie je súčasťou vášho bazénu, to v priestore pod ním vytvorí mikroklímu, v ktorej je o niekoľko stupňov teplejšie než v okolitom ovzduší. Zastrešenie teda nielenže bráni vode počas noci vychladnúť, no zároveň jeho výplňový materiál disponuje solárnym efektom. Energiu zo slnka preto dokáže naplno zužitkovať na teplo, ktoré efektívne vyhreje váš bazén.

Už žiadne nehody či tragédie

Ak máte malé deti alebo vám na záhrade voľne pobehuje pes, pravdepodobne budete mať neustály strach, aby náhodou nespadli do otvoreného bazénu. Bazénové zastrešenie poskytne maximálne bezpečie, ktoré sa ešte dokáže navýšiť rôznymi bezpečnostnými poistkami či bariérami. Aj preto sa deti či domáci miláčikovia dostanú do bazénu len, keď im ho sami sprístupníte.

Bazény bez akýchkoľvek mechanických nečistôt

Ďalšou výhodou zastrešenia bazénov je udržiavanie stálej čistoty vody. Už viac nebudete musieť vyberať popadané lístie, hmyz či iné nečistoty. Vďaka zastrešeniu do bazénu nespadne nič, čo do neho nepatrí, a vďaka tomu si výrazne uľahčíte jeho údržbu. Voda v ňom bude vždy čistá a pripravená na okamžité osvieženie.

Možnosti bazénového zastrešenia

Zastrešenie bazénov sa v súčasnosti vyrába z povrchovo ošetreného hliníku, ktorý sa používa na vytvorenie nosnej konštrukcie a dutinkového polykarbonátu či organického skla tvoriacich výplň. Zastrešenie na bazény je možné vyhotoviť vo viacerých prevedeniach, ktoré sa líšia svojou výškou či prítomnosťou koľajnicového systému umožňujúceho pohyblivosť. Všetky sa zväčša vyrábajú na mieru konkrétneho bazénu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.