Nepripravili ste svoju záhradu na prvé sneženie? Využite na to posledné dni bez snehu

0 1 324

Napriek tomu, že kalendáru aktuálne vládne najchladnejšie obdobie v roku, mínusové teploty a sneh sa ešte nedostavil. Posledné predpovede, to už ale môžu v najbližšej dobe zmeniť. Vašou úlohou by preto mala byť včasná príprava záhrady na mrazy a kopy snehu.

Aby vo vás znovu na jar vyvolávala tie najpríjemnejšie pocity, mali by ste urobiť potrebné opatrenia, kde k tým najdôležitejším patria nasledovné body.

Postarajte sa o ihličnany

Na väčšine územia v posledných dňoch výdatne pršalo, no ak sa u vás počasie v tomto smere dostatočne“nevybláznilo“, mali by ste ešte pred príchodom prvých mrazov dopriať ihličnanom v záhrade poriadnu zálievku. Nezabudnite aj na tie, ktoré máte v kvetináčoch.

Čo s lístím?

Niekto jeho množstvo na trávniku nerieši a považuje ho za jeho najlepšie hnojivo. Iní sa naopak snažia trávnik zbaviť aj toho najmenšieho lístka. Určite ho ale hneď nepáľte. Zakladanie ohňa, aj keď na vlastnej záhrade, môže byť dnes predmetom vzniku mnohých susedských sporov.

Využite ho na kompost, prípadne ním obložte koreňový systém večne zelených krov a živých plotov, ruží a iných okrasných rastlín alebo stromčekov.

Okrasné dreviny zviažte

Možno to sneh nebude tento rok až tak „preháňať“, no nikdy neviete. Poistiť si nádheru okrasnej dreviny pred ťažkou bielou perinou môžete zviazaním koruny. Vašu pozornosť si zaslúžia tie viac rozložitejšie aj stĺpovité.

Pozor na zamrznutý trávnik

Dali ste si krásny zelený koberec počas posledných jesenných dní do poriadku a dokonale ho vyčistili? V tom prípade si dávajte pozor, aby ste jeho štruktúru a kvalitu nepoškodili hneď pri prvých mrazoch. Pre lepší pocit istoty preto na zamrznutý trávnik nevstupujte. V takomto stave a pod vplyvom mínusových teplôt a tlaku býva veľmi náchylný na poškodenie.

Pokiaľ ide o trávy okrasné, radšej ich neskracujte. Aj keď možno suché, pevne ich zviažte a nahrňte ku koreňovému systému lístie alebo uložte jutovinu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.