Na čo by ste sa mali pripraviť, ak plánujete rekonštrukciu kúpeľne?

0 385

Plánujete aj vy v blízkej dobe rekonštrukciu kúpeľne a obávate sa, že niečo nevyjde podľa vašich plánov? Ničoho sa nebojte. Predtým, ako sa ale pustíte do spomínanej rekonštrukcie, mali by ste si prečítať nasledujúce riadky.

Termín sa môže predĺžiť

V prípade, že plánujete rekonštruovať cez letné mesiace, počítajte s tým, že zarezervovanie termínu „prerábky“ by ste mali riešiť ešte na jar. Firmy majú v letných mesiacoch zhon a keď k tomu ešte prirátame dovolenky, môžete rátať, že termín ukončenia sa môže posunúť aj o niekoľko týždňov, dokonca mesiacov.

Rekonštrukciu riešte niekoľko mesiacov vopred, lebo jedine vtedy sa vám podarí zrealizovať ju presne podľa vašich plánov. Môže sa dokonca stať, že ak si napríklad objednáte peknú kúpeľňu Aquatek, momentálne ju nemusia mať na sklade a kým sa naň opäť dostane, počkáte si. Ak sa vám ale natoľko páči, budete ochotní kvôli nej počkať.

Nachystajte si finančnú rezervu

Keď sa rozhodnete pustiť do rekonštrukcie, majte ale vopred pre každý prípad nachystanú aj finančnú rezervu. Môže sa stať, že niektorá súčiastka (napríklad súčiastka z kúpeľne Grohe) môže byť o čosi drahšia, ako ste pôvodne predpokladali. Pôvodne ste si mysleli, že vodovodné batérie alebo umývadlo nebudete meniť, ale čo ak áno? Výdavky sa vám navýšia, preto je lepšie, keď budete na tieto neočakávané zmeny vopred pripravený a nič vás tak nebude môcť zaskočiť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.