Meníte kuchynskú linku? Tieto atribúty by mala spĺňať vaša nová kuchyňa

0 280

V oblasti kuchýň a kuchynských liniek vládne niekoľko trendov, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne. Netýkajú sa len dizajnu kuchyne, ale aj jej funkčnosti. Kuchyňa má byť totiž prispôsobená štýlu domácnosti, ako aj zvyklostiam tých, ktorí sa v nej pohybujú najčastejšie. Čím sa teda riadiť?

5 najväčších trendov vo svete kuchýň

Vyberať si novú kuchyňu je vždy veľká radosť, ale aj starosť. Nechcete sa predsa uspokojiť iba na pár rokov. Čím viac sa zameriate na kvalitu prevedenia, funkčnosť kuchyne a jej nadčasovosť, tým väčšia je šanca, že svoju kuchyňu už nikdy nebudete chcieť vymeniť za novú. Aktuálne trendy v oblasti kuchýň prihliadajú na estetiku, funkčnosť a inovácie, aby bol výsledkom priestor, ktorý je nielen vizuálne príťažlivý, ale aj praktický a v súlade s potrebami moderného životného štýlu. Inšpirujte sa.

 

Minimalistický dizajn: Moderní ľudia sa stále viac obracajú k minimalistickému dizajnu kuchýň, kde dominuje jednoduchosť, čisté línie a jednotné farby. Tento trend sa odráža v používaní hladkých povrchov, minimalizovaní dekorácií a jednoduchých, ale funkčných prvkov.

 

Neštruktúrované povrchy: Materiály ako nehrdzavejúca oceľ, kameň alebo drevo s prirodzenou textúrou pridávajú do kuchyne zaujímavý vizuálny prvok.

 

Integrované spotrebiče: Zvyšuje sa záujem o zabudované spotrebiče, ktoré sa líšia od tradičných voľne stojacich spotrebičov a zapadajú do dizajnu kuchyne. Integrované spotrebiče poskytujú kuchyni jednotný vzhľad a zároveň ušetria priestor.

 

Smart technológie: S rozvojom smart technológií sa do kuchýň dostávajú inteligentné spotrebiče a zariadenia. Chladničky so vstavanými displejmi umožňujú sledovanie stavu zásob potravín a objednávanie online, rôzne aplikácie a zariadenia pomáhajú lepšie využívať recepty a uľahčujú prípravu jedál.

 

Udržateľnosť: Udržateľnosť sa stáva kľúčovým trendom pri zariaďovaní kuchýň. Spotrebitelia preferujú nábytok a zariadenia vyrobené z recyklovateľných alebo ekologických materiálov, vyhľadávajú recyklovateľné povrchy, ako aj energeticky úsporné spotrebiče.

 

Tipy na organizáciu priestoru v kuchyni

Dobre usporiadaná kuchyňa nielen zlepšuje efektivitu prípravy jedál, ale tiež prispieva k poriadku v priestore, čo ocení každá náročná gazdiná. Nie je teda dôležité iba si vybrať novú kuchynskú linku. Pozerajte sa na kuchyňu aj v medziach jej organizácie a údržby.

 

Takto môže vyzerať vaša potravinová skrinka alebo špajza

Zorganizujte potraviny do skupín podľa ich typu (napríklad mäsové výrobky, konzervované potraviny, suroviny na pečenie). Vďaka tomu budete mať prehľad o tom, čo máte, a vyhnete sa zdvojenému nákupu. Investujte do stojanov na konzervované potraviny a košov na rôzne produkty. Uľahčí vám to prístup k potravinám a zbytočne nepremárnite čas pri hľadaní surovín.

 

Všetko poruke a prehľadne usporiadané

Využite vyššie skrinky na uskladnenie nádob a menej používanej kuchynskej výbavy. Takto uvoľníte miesto v spodných skrinkách a získate ľahší prístup k často využívaným predmetom. Inštalujte si do kuchyne nástenné panely s háčikmi alebo držiakmi na kuchynské náčinie, ušetríte miesto v zásuvkách a skrinkách. Ak si úložné skrinky na taniere a príbory umiestnite v blízkosti umývačky riadu, upratovanie kuchyne zvládnete za okamih. V blízkosti varnej dosky zasa umiestnite chladničku, hrnce, panvice, varechy a koreniny, aby ste pri varení nenabehali kilometre.

 

Označenie potravín

Použite nálepky na označenie skladovaných potravín. Týmto spôsobom si udržíte prehľad o dátume spotreby a predídete plytvaniu potravinami. Naučte sa organizovať potraviny tak, že nové položky umiestnite dozadu a staršie dopredu, aby sa spotrebovali skôr. Tým značne minimalizujete odpad.

 

Kuchyne pre všetky potreby

Plánovanie novej kuchyne je úzko späté s činnosťami, ktoré v nej budete vykonávať. Ak k vašej kuchyni neprislúcha špajza, je nutné si pri plánovaní kuchyne nájsť priestor aj pre potravinovú skrinku určenú na skladovanie suchých potravín. Pokiaľ ste limitovaní priestorom, kuchynské skrinky je nutné ťahať až k stropu. Bez organizérov alebo stojanov sa efektívne vybavená kuchyňa ani nedá predstaviť. Prezrite si ponuku moderných kuchýň na mojnabytok.sk a vyberte si kuchyňu na mieru z hotových zostáv alebo jednotlivých kuchynských sektorov. Naše príklady kuchynských trendov a tipy na organizáciu kuchyne vás určite navedú tým správnym smerom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.