Aký by mal byť kvalitný bager? Moderný, bezpečný a s komfortnou obsluhou

0 407

Na slovenskom trhu nájdete desiatky, ak nie stovky rôznych modelov bagrov. Tie sa môžu líšiť veľkosťou, výkonom, pracovným dosahom do diaľky i do hĺbky, ale aj určením. Kvalitný a moderný bager by však mal mať určité vlastnosti, ktoré sú pre dodržanie moderných pracovných štandardov nevyhnutné. Prečítajte si, ktoré to sú. 

Moderné technológie urýchľujúce prácu i správu pre použité stroje

Aj bager či iný stavebný stroj môže byť smart a využívať najmodernejšiu elektroniku. Vďaka technológiám ako CAT Grade môžete zefektívniť prácu s ním až o 35 %. Počítačom riadená hydraulika zvyšuje presnosť ovládania pracovného nástroja, prípadne ho sama riadi. Využíva na to dáta o polohe z navigačných satelitov a senzorov, ktoré získava v reálnom čase.

Zo sveta automobilizmu možno poznáte systémy vzdialenej správy vozidiel. Všetky vami použité stroje môžete monitorovať na diaľku pomocou podobných systémov (napr. CAT Product Link). Môžete tak získať prehľad o ich aktuálnom či dlhodobom vyťažení, efektivite práce, spotrebe, nutnosti údržby, diagnostických údajoch a pod. Tieto dáta potom môžete využiť na zníženie nákladov na ich prevádzku a údržbu.

Vysoká bezpečnosť pre strojníka, okolie i bager samotný

Moderné a kvalitné bagre či iné stavebné stroje by mali byť vybavené pasívnymi i aktívnymi bezpečnostnými prvkami. Medzi ne patrí napr. zosilnená konštrukcia kabíny, ale napr. aj cúvacie senzory, ktoré zastavia stroj pri priblížení k prekážke. Samozrejmosťou sa už stávajú aj vonkajšie kamery, ktoré poskytnú strojníkovi aktuálny obraz o tom, čo sa práve deje pred bagrom, za ním a na jeho bočných stranách. To všetko na vaše stavenisko prinesie menej pracovných úrazov a menej škôd na majetku.

Komfort v kabíne znamená vyššie pracovné výkony

Základom pre vysoké pracovné výkony je pohodlné a zdravé pracovné prostredie pre strojníka. Začína to ergonomickým sedadlom, v ktorom trávi desiatky hodín týždenne a pokračuje dobrým výhľadom z kabíny, kvôli ktorému nemusí svoje telo vytáčať do neprirodzených polôh. Každý kvalitný bager by mal byť vybavený aj klimatizovanou a vykurovanou kabínou, bežný je tiež kvalitný audiosystém s USB zásuvkou pre prehrávanie vlastných skladieb.

Manažment motora pre nízku spotrebu a emisie

Kvalitný bager je vybavený moderným motorom s elektronicky riadeným systémom regulácie pracovného cyklu a vstrekovania paliva. Výsledkom sú nielen nižšie emisie, ale tiež nižšia spotreba paliva a nižšie náklady na údržbu. Niektorí výrobcovia už ponúkajú dokonca hybridné alebo čisto elektrické bagre a stavebné stroje.

Možnosť pripojiť príslušenstvo pre stavebné stroje

Bager poznáte ako stroj na výkopové práce, vďaka pripojiteľnému príslušenstvu však toho dokáže omnoho viac. Svahovacie lyžice vám umožnia vyrovnávať terén a presúvať sypké materiály. Pomocou drapákov môžete zase presúvať pevné materiály (napr. drevenú guľatinu či stavebnú oceľ). Hydraulické kliešte a kladivá za vás zbúrajú staré stavby. S bagrom môžete tiež zhutňovať pôdu, frézovať skaly či asfalt alebo vykonávať údržbu komunikácií.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.