Krb ako doplnok a efektívne vykurovanie

0 281

Určite ani vás neobišlo extrémne vyčíňanie posledných mrazivých dní. Niekoľkodňové pôsobenie nízkych teplôt vás posunulo za hranice vlastného domova. V mnohých prípadoch sa však ani v takomto prostredí nedokážete dokonale zohriať a vaše telo má neustále pocit chladu. Väčšinou sa to naskytne v rodinných domoch, ktoré sú staršieho typu a zaslúžili by si celkovú rekonštrukciu.

Charakteristické znaky moderných krbov

Pokiaľ si myslíte, že to nie je o rekonštrukcií a váš domov má dobré základy pre poskytovanie maximálneho komfortu, skúste o tom aspoň popremýšľať. V niektorých prípadoch je spoľahlivým doplnkom v každom dome, dnes už aj v byte, nový krb. Jeho charakter, vzhľad a dizajnové prevedenie by malo byť jednoznačne na vás.
Najmodernejšie sú jednoduché línie s použitím teplu-odolnej kachliarskej omietky. Okrem toho sa na vykurovanie do krbu a kachlí používa hlavne drevo. Ako vieme je to zrejme najlacnejší materiál, ktorý sa nemusí nijako upravovať. Sálavé teplo sa z krbu dostane do všetkých miestností a udržuje ho rovnomerne a po dlhú dobu vo viacerých miestnostiach.
Vzduch, ktorý sa touto energiou prehreje nie je suchý a nespôsobuje ani zbytočné vírenie prachu. Vďaka krbu sa minimalizujú aj teplotné rozdiely medzi stropom a podlahou.

Maximálne využitie energie

Ak by sme sa mali rozprávať o energetickej úspore. V tomto prípade môžeme hovoriť o 80 až 90 % účinnosti takejto stavby a maximálneho využitia energie získaného z tepla.
Prevádzka krbu a jeho obsluhy je minimálna a v optimálnych a dobre postavených krboch je potreba prikladania rozložená do časových intervalov 4 až 12 hodín.
Okrem toho by ste mohli vedieť, že oheň má svoje blahodárne účinky aj na pôsobenie našich zmyslov. Žiarenie má frekvenciu, ktorá sa dostáva presne do úrovne kože a týmto spôsobom reaguje na nervové receptory, ktorých ukončenie, ako vieme, sa nachádza práve v nej.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.