Domáce čistiace prostriedky

0 401

Dnes je doba moderných riešení, ktoré behom pár minút odstránia všetky neželané nečistoty z akéhokoľvek povrchu v našej domácnosti. Lenže ich vedľajšie účinky môžu byť v niektorých prípadoch až vysoko dráždivé a zdraviu škodlivé. Preto je občas dobré siahnuť po domácich osvedčených receptoch, ktoré naše staré mamy využívali od nepamäti.

Citrónový zázrak

Práve táto súčasť kuchynského vybavenia je veľmi využívaná takmer všetkými členmi domu, a preto je aj často do značnej miery znečistená. Jednoduchým trikom na jej vyčistenie môže byť citrón. Na jednu minútu si dajte do pohára zohriať vodu a vložte doň plátok tohto ovocia. Nechajte ho v mikrovlnnej rúre minimálne 10 minút. Keď otvoríte dvierka, vyberte pohár s vodou a jednoducho zotrite handričkou všetky nečistoty. Žiadna chémia a výrazný účinok sa dostaví.

Tenisová loptička

Určite sa vám už stalo, že ste sa narýchlo vrátili domov a neprezutou topánkou ste zanechali čierny šmuh na vašej novej podlahe. Alebo aj vaše deti môžu z času na čas spôsobiť tento nepríjemný stav. Jednoduchým spôsobom, ako odstrániť tento drobný kozmetický problém je použiť tenisovú loptičku. Nie vždy máte po ruke moderné čistiace prostriedky, a preto je táto rada, ako stvorená na odstránenie nežiadúcich škvŕn. Šúchaním akoby vymažete čierne pásy a je po probléme.

Rastlinný olej

Priestor kuchyne je denne zaťažovaný všetkými členmi domácnosti asi najviac. Pri vyberaní kuchynského riadu z linky a opätovného ukladania do nej sa kontaktu s povrchom tohto nábytku nevyhneme. Materiál, z ktorého je kuchynská linka väčšinou vyrobená je drevo, alebo jeho imitácia a poškodiť si ho chemickým čističom by asi nebolo práve ideálne riešenie. Mohli by ste vyskúšať inú cestu. Na handričku naneste pár kvapiek rastlinného oleja a skúste znečistenú plochu pretrieť týmto prostriedkom. Potom stačí celý povrch ešte prebehnúť vlažnou vodou a všetko vyzerá ako nové.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.