Chcete predĺžiť život matracu? Na toto si dajte pozor

0 337

Investícia do kvalitného matracu sa môže vyšplhať aj na niekoľko sto eur, aj preto by ste mali urobiť maximum pre to, aby vám tento kvalitný matrac vydržal čo najdlhšie. Ak ho nechcete zničiť, mali by ste sa vyhnúť týmto činnostiam.

shutterstock_131595512

Po matraci neskáčte

Jasné, vy len sotva budete skákať po matraci, ale ani svojim deťom by ste to nemali dovoliť. V prípade, že máte lamelový rošt, môže popraskať. Ak máte plný rošt, na matraci sa môžu urobiť priehlbiny a postupom času sa budú zväčšovať. Po matraci sa nielen neskáče, ale ani nechodí.

Matrac otáčajte

Síce časy, keď sa musel pružinový matrac otáčať každý deň, sú už dávno preč, ale ani ten najmodernejší taštičkový či latexový matrac by ste nemali nechať na jednom mieste. Najmenej raz mesačne ho otočte. Nie je to žiadne veľká robota a navyše mu tým predĺžite život.

Používajte posteľnú bielizeň

Používať plachtu na matrac by mala by samozrejmosť. Pretože počas noci vypotí človek približne 3 deci tekutín, padajú z neho odumreté časti kože a vlasy. Síce aj tak budete musieť matrac čistiť, no pomôžete ho ochrániť pred najväčšími nečistotami.

Matrac čistite

Jedným z najúčinnejších riešení, ako zbaviť matrac pevných nečistôt je posypať ho práškom do pečenia a neskôr ho povysávať. Ak používate poťah na matrac, tak ten by ste mali pravidelne prať aspoň na 60°C.

Nenechávajte spať zvieratá pod posteľou

Ak máte lamelový rošt, nemali by ste nechávať spávať svojich domácich miláčikov pod posteľou. Prečo? Pretože na matrac sa zospodu budú lepiť zvieracie chlpy, ktoré jeho životnosť rozhodne nepredĺžia.

Raz za čas matrac prevetrajte

Aj matrac sa potrebuje niekedy prevetrať, aspoň raz za dva mesiace ho vyneste na balkón alebo na dvor a tam ho nechajte prevetrať sa. Ako dlho? Netreba veľa, stačia pokojne aj dve hodinky, nemusíte sa báť, že budete musieť spať na karimatke.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.