Chcete, aby váš domov dýchal históriou?

0 434

Či už pri návšteve u známych alebo aj u vás doma narazíte na luxusný moderný nábytok. Vás však takýto nábytok omrzel a radšej by ste vaše miestnosti zariadili do historického štýlu? Chcete sa cítiť ako grófka vo svojom prepychovom sídle? Zavítajte do starožitností a prineste si domov kúsok histórie.

Stará šperkovnica

Vaše šperky sa povaľujú všade tade. Raz sú na komode v spálni, raz sa povaľujú na kresle, inokedy sú pohodené v šuflíku. Nebuďte neporiadnica a doneste si domov historickú šperkovnicu z minulého storočia. Priveje do vašej spálne nádych minulého storočia. Vaše šperky budú konečne rady, že majú svoje miesto. A dokonca ešte v luxusnej šperkovnici! Verte tomu, že pri návšteve vašich kamarátok neostane vaša šperkovnica nepovšimnutá. Každá dáma si potrpí na eleganciu a verte, že táto elegancia z minulého storočia zaujme každú z vás!

Špekulujete nad tým, či sa vám hodí?

Stále ste skeptický voči starožitnostiam? Odvšadiaľ počúvate, že sú to staré krámy, ktoré vám váš domov len zohavia. Ževraj aj smrdia! Počuli ste o tom? Nie všetky starožitnosti smrdia. Samozrejme ale majú svoj špecifický pach. Veď čo by ste chceli od veci, ktorá prežila ešte aj vašich starých rodičov? Ak si chcete vybrať starý nábytok, dobre sa naň zahľaďte. Neberte hneď prvú vec, ktorá sa vám zapáči. Nie všetko vám môže doma ladiť. K pevnému masívnemu nábytku vyberajte vždy väčší kus a práve naopak k ľahkému vždy niečo jemnejšie.

Ak si kúpite ľahkú drevenú sedačku s krásnymi ornamentami, tak k nej nezabudnite pribaliť nejaký nočný stolík s jemnou keramickou vázou. Tá vašu starožitnosť osvieži. To bol len jeden z mnohých typov, ostatné necháme na vás.

Chcete niečo staré aj v kuchyni?

Aj do kuchyne si môžete zaobstarať niečo starožitné. Pri pečení by ste rada videla koľko času je váš koláč v trúbe, lenže vy tam už dlhé roky nemáte žiadne hodiny? Márne odhadujete čas, nie vždy sa vám to podarí dokonale upiecť. Prečo ste ešte doteraz neprišli s návrhom doniesť si do kuchyne nástenné hodiny, ktoré budú aj napriek svojmu veku štýlové a vitálne? Alebo čo tak starú kanvicu a čajník, trebárs aj historický príbor. Vymyslieť môžete hocičo, je to len na vašej fantázii.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.