Ako vybrať závesné kreslá na terasu?

0 786

Závesné kreslá sú ozdobou každej záhrady, terasy, ale aj vnútorných priestorov. Vytvoria oázu pokoja, kde môžete v pohodlí tráviť voľný čas a relaxovať napríklad s dobrou knihou. Medzi najdôležitejšie parametre, na ktoré sa pri kúpe treba zamerať, patrí najmä materiál konštrukcie, spôsob uchytenia a nosnosť, ale podstatný je aj dizajn, aby dokonale ladilo so zvyškom interiéru alebo zapadlo do exteriéru.

Materiál, z ktorého je kreslo a jeho konštrukcia vyrobená

Na materiáloch záleží hlavne ak plánujete kreslo umiestniť von, mimo zastrešených balkónov alebo pergol, kde bude čeliť rôznym poveternostným podmienkam.

Najodolnejší a najbežnejší materiál konštrukcie je nehrdzavejúci kov. Kovové závesné kreslo môžete bez obáv umiestniť aj na záhradu, pretože je odolné, takmer bezúdržbové a nevadia mu ani náhle a prudké zmeny teplôt, dážď a iné nepriaznivé podmienky.

Ratan je takisto obľúbeným materiálom využívaným v záhradách a na terasách. Vyberať si môžete z prírodného ratanu, ten je však náchylnejší na vlhkosť, alebo môžete siahnuť po umelom ratane, ktorý je do nekrytých podmienok vhodnejší, pretože je odolnejší. Umelý ratan je možné aj

Ďalšie prírodné materiály ako bambus alebo drevo (najmä bukové a dubové) sa vyznačujú príjemným vzhľadom, takisto patria medzi veľmi odolné, tvrdé a pevné možnosti. Hodia sa predovšetkým na zastrešené terasy a pergoly, pretože vyššia vlhkosť im nevyhovuje.

Záleží aj na materiáli poťahu. Časté sú látkové, pletené alebo makramé kreslá, ktorým však chýba oporná konštrukcia a sú lacnejším variantom pevných závesných kresiel. Výhodou niektorých modelov, ktoré sú určené do exteriéru je, že majú nepremokavé poťahy.

Spôsob uchytenia kresla

Na trhu nájdete závesné kreslá bez stojanu, ktoré upevníte napríklad na trámy, alebo samostatne stojace kreslo so stojanom. Každá možnosť má svoje plusy a mínusy. Závesné kreslá, ktoré sa vešajú na pevné trámy, pergolu alebo na strop, sú praktické najmä v prípadoch, že potrebujete ušetriť miesto. Kreslo so stojanom zase môžete veľmi jednoducho prenášať podľa potreby kamkoľvek, dokonca aj na záhradu, nie ste tak viazaní nutnosťou mať k dispozícii pevný trám a žiadne uchytenie vás trápiť nemusí.

Pri nákupe závesného kresla do stojanu si dajte pozor, či sa model predáva spolu s konštrukciou, alebo je stojan potrebné dokúpiť zvlášť. Na stojan môžete zavesiť aj kreslo bez stojanu a premeniť ho na samostatne stojace. Kreslá určené na zavesenie do stropu či na trám si na uchytenie vyžadujú pevný kotviaci bod. Ich výhodou je nižšia cena oproti závesným kreslám so stojanom.

Nosnosť a počet osôb, pre ktoré je kreslo určené

Najbežnejšie sa nosnosť závesných kresiel pohybuje v rozmedzí od 90 do 130 kg, no je potrebné počítať s dostatočnou rezervou. Ak vážite 80 kg, pozerajte sa po kreslách s nosnosťou aspoň 100 kg. Ak si kupujete kreslo určené pre dve osoby, platia rovnaké pravidlá, odporúča sa však trochu vyššia rezerva, keďže je kreslo ukotvené len v jednom bode.

Ak ste zatúžili po peknom závesnom kresle za dobrú cenu, vyberte si tu: https://hop-sport.sk/zavesne-kresla/ Pri každom kresle nájdete popis, čo všetko je súčasťou balenia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.