Ako vybrať sieťku proti hmyzu? Toto sú naše tipy!

0 1 288

S príchodom leta prichádza aj povinnosť zaobstarať si do domácnosti sieťku proti hmyzu. Ako dobre viete, tá prináša hneď niekoľko výhod, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Samozrejme, dôležitým faktorom je vybrať si tú správnu sieťku proti hmyzu. O tom si povieme v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Sieťka na okno má rozhodne svoje veľké opodstatnenie. V prvom rade zabraňuje tomu, aby akýkoľvek hmyz vstúpil do domácnosti. Ten sa vyskytuje najmä počas letného obdobia, kedy je jeho výskyt vysoký. Neustále odháňať z miestnosti muchy, včely a iný hmyz by bolo pre vás rozhodne frustrujúce. Výborným riešením je preto sieť proti hmyzu. Samozrejme, nemusíte si ju dať na všetky okná, postačí len na niektoré. Vďaka tomu budete môcť okná so sieťkami proti hmyzu otvárať a využívať ich na vetranie.

Vybrať si v dnešnej dobe správne siete na hmyz však môže byť náročné. Preto sme si pre vás pripravili jednoduchý manuál, ako na to. Ak sa ho budete držať, určite sa vám nestane, že by si kúpili nevhodnú sieťku na hmyz. Poďme sa tak na to spoločne pozrieť!

Základom je vždy kvalita

Keď si budete vyberať siete proti hmyzu, zamerajte sa najmä na kvalitu prevedenia. Aj napriek tomu, že si poviete, že ide o produkt, ktorý nie je až tak podstatný, opak je pravdou. Ak chcete, aby vám siete proti hmyzu vydržali skutočne dlho, mali by ste sa pri ich výbere zamerať najmä na kvalitu prevedenia. To znamená, že si vždy pozrite, z akých materiálov je daný produkt vyrobený. Je to veľmi dôležité, pretože to odráža aj kvalitu a celkové prevedenie.

Je dokázané, že ak si vyberiete kvalitné siete do okien proti hmyzu, môžu vám vydržať aj neuveriteľných 20 rokov! To už je dosť čo povedať! Napríklad siete proti hmyzu vyrobené z hliníka sú vysoko odolné. Odolávajú tak napríklad nepriaznivým podmienkam z vonkajšieho prostredia. V tomto prípade ide o vietor, dážď alebo búrku. Zamerať sa pri výbere na kvalitu prevedenia je tak vždy skvelým riešením.

Zamerajte sa na vlastnosti

Pri výbere by ste mali dbať aj na konkrétne vlastnosti tohto produktu. Je totiž dokázané, že sieťky do okien sú najefektívnejším riešením, ako sa zbaviť hmyzu v domácnosti. Nič vám dnu nevletí a vy tak budete mať pokoj. To platí aj pre pokojný spánok. Vďaka sieťkam proti hmyzu sa totiž zbavíte možnej návštevy hmyzu počas noci. To je veľmi výhodné, pretože inak by ste museli v noci hmyz vyháňať. Okrem iného, vyberajte si také siete do okien a dverí, ktoré sú takmer neviditeľné. Je to veľmi výhodné, pretože nebude tieto prvky pomaly ani vidieť, pričom si však budú spĺňať všetky svoje funkcie a vlastnosti. Neváhajte sa pri výbere poradiť aj s odborníkmi z tejto oblasti, ktorí vám určite radi pomôžu.

Siete podľa typu okna

Hovorí sa, že nezáleží na tom, či chcete sieť montovať na dvere, okno alebo na terasu. Sieť na okno je totiž vhodná všade, bez akýchkoľvek výnimiek. Je totiž známe, že sieť do okien je vhodná na klasické, ale aj atypické okná. Jednoducho všade, kam chcete. Ak si však nechcete pridávať zbytočné problémy, radšej sa nad konkrétnym umiestnením vopred dobre zamyslite. Ušetríte si tak nervy, čas a v neposlednom rade aj energiu.

Aké typy sietí proti hmyzu poznáme?

V súčasnosti existuje hneď niekoľko typov sietí proti hmyzu. Ide napríklad o pevné siete, siete s lemom a rolovacie siete. Pevné siete sa montujú na miesta, ktoré sú z vonkajšej strany. Odporúča sa ich uložiť na miesto, kde máte dobrý prístup. Taktiež je dôležité, aby ste ich tam nechali nastálo a nedemontovali. Pri tomto type by to totiž mohol byť problém. Siete s lemom sú odporúčané najmä do okien a dverí na vysokých poschodiach panelákov. Inštalujú sa totiž priamo do okenného rámu z interiéru.

V tomto prípade si môžete vybrať aj typy, ktoré je možné jednoduchým spôsobom demontovať. To sa vám oplatí najmä v prípade, že chcete na zimu sieť do dverí alebo okien jednoduchým spôsobom uskladniť. Zachováte tým tak aj životnosť produktu, čo sa rozhodne z viacerých dôvodov oplatí.

V neposlednom rade, rolovacie siete sa montujú z vonkajšej strany. Tento typ je veľmi výhodný a zároveň aj estetický prvok do domácnosti. Pripomína totiž klasické rolety. Rolovacie siete proti hmyzu sa rolujú a jednoducho aj vysúvajú. Vhodné sú aj napríklad na strešné okná, kedy sa inštalujú priamo do ostenia.

Nezabúdajte na dôkladne zmeranie

Ako sa hovorí, dvakrát meraj a až potom sa pusť do nákupu sieťok proti hmyzu. Nie nadarmo sa to hovorí, keďže ide o skutočne veľmi dôležitý parameter. Bez správneho odmerania si nemôžete kúpiť vhodnú sieťku do domácnosti. Na odmeranie budete potrebovať meter a poznámkový blok, kde si budete môcť všetko zapisovať. Dôležité je, aby ste mali okno vždy pri meraní otvorené. Zaujíma vás totiž celková dĺžka od rámu k rámu.

Ako správne odmerať okno?

V prvom rade sa pustite to merania šírky a výšky. Tú odmeriate tak, že vymeriate hranu rámu na jednej strane k hrane rámu na protiľahlej strane. Takýmto spôsobom môžete zmerať aj výšku aj šírku. Dôležitým parametrom je tiež hrúbka. Tú zmeriate tak, že odmeriate vonkajšiu hranu rámu až po stred vnútorného dorazového tesnenia. Nie je to nič, čo by ste nezvládli. Vyhraďte si však na to dostatok času, aby ste odmerali všetko správne. Výšku a hĺbku musíte správne zmerať aj v prípade, že si chcete zaobstarať siete do dverí. V takejto situácii je však dôležité, aby ste počítali s prirátaním približne 50 milimetrov. Tie slúžia na prichytenie pántov a napríklad aj magnetov.

Aj keď meranie môže vyzerať jednoducho, nepodceňte to. Každé okno má totiž svoje vlastné špecifikácie, na ktoré je potrebné brať ohľad. Okrem iného, zavolať si môžete na zmeranie aj odborníkov, ktorí vám radi pomôžu.

Ako namontovať siete proti hmyzu?

Predpokladáme, že vás bude zaujímať aj to, ako správne namontovať siete proti hmyzu. Nuž, nebudeme si klamať. Aj napriek tomu, že to môže vyzerať jednoducho, môžete si na pomoc zavolať niekoho zručnejšieho. Budete tak mať istotu, že sieťka je nainštalovaná správne. Na inštaláciu budete potrebovať nasledovné príslušenstvo. Ide o skrutkovač, vŕtačku, tenké vrtáky, skrutkovače, pravítko, meter a nitovacie náradie. V balení môžete nájsť aj ďalšie potrebné náradie, ktoré je dôležité pre správnu montáž. Preto si balenie vopred dobre skontrolujte.

Vždy sa držte návodu

Dôležité je, aby ste sa vždy držali návodu na použitie. Inštalácia sa totiž vždy líši od konkrétnej sieťky proti hmyzu. Napríklad montáž sietí do okien na kovové konzoly zvnútra sa považuje za najjednoduchší. Potrebné je, aby ste držali výrobok za bočnú rukoväť a navinuli hornú konzolu priamo cez okenný parapet. Následne je potrebné, aby boli spodné háčiky zavesené na rímsu rámu, pričom musí byť pletivo zdvihnuté úplne nahor. Plachtu je následne dôležité dať na samý koniec a zároveň ju zarovnať s otvorom v okne.

Ak sa chystáte sieťku na okno upevniť z vonkajšej strany, nemusíte sa ničoho obávať. Ide o jednoduchý spôsob, no budete si musieť dať väčší pozor. Pre inštaláciu sietí proti hmyzu z vonkajšej strany sa totiž budete musieť trochu nakloniť z okna. Preto si vopred dobre prečítajte všetky bezpečnostné upozornenia.

Rolovacie siete a ich inštalácia

V prípade, že ste sa rozhodli pre rolovacie siete proti hmyzu, vopred sa informujte o správnej inštalácii. V skutočnosti však nejde o nič príliš náročné, práve naopak. V prvom rade je potrebné uvoľniť upevňovací bod. To znamená, že budete musieť odstrániť plastový alebo hliníkový rám zo sieťky. Následne sieť pripevnite k oknu a dobre si vyznačte toto miesto, aby bola následne sieť proti hmyzu pripevnená správne.

Aby ste sa dostali k upevňovacím prvkom, mali by ste otvoriť kryty na lamelách. Následne je potrebné, aby ste namontovali a vymerali lišty čo najviac dôsledne. Pod lišty zastrčte sieťku proti hmyzu a následne pripevnite kryty lamiel späť na pôvodné miesto.

Do sietí proti hmyzu investujte viac

V dnešnej dobe je pre mnohých ľudí dôležitým parametrom práve cena. Netreba sa však zamerať len na ňu. Predsa len, v skutočnosti platí, že práve cena odráža častokrát aj kvalitu prevedenia. To znamená, že čím je nižšia cena, tým je častokrát produkt aj menej kvalitný. Neplatí to však vždy, preto je potrebné brať do úvahy aj parametre, ktoré sme si už v tomto článku vyššie spomínali. Do sietí proti hmyzu však vždy radšej zainvestujte viac. Vráti sa vám to aj v podobe dlhšej životnosti a vyššej odolnosti voči nepriaznivým podmienkam z vonkajšieho prostredia. V konečnom dôsledku vám tak takýto produkt vydrží potencionálne dlhšie.

Oplatí sa ich kúpa?

V tomto článku sme si popísali základné parametre, na základe ktorých by ste mali vyberať tú správnu sieťku proti hmyzu. Predpokladáme, že vám je jasné, že tento produkt sa jednoducho oplatí do každej domácnosti. Siete proti hmyzu sa oplatia najmä počas letných mesiacov, kedy je výskyt hmyzu vyšší. Ak zháňate vhodnú spoločnosť, výborným riešením je FOA. V tejto firme si totiž môžete dať vyrobiť siete proti hmyzu na mieru, pričom sa môžete poradiť aj s kvalitným zákazníckym servisom. Preto neváhajte a zaobstarajte si sieť proti hmyzu práve z tejto kvalitnej spoločnosti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.