Ako priniesť viac farieb do vašej kúpeľne

0 353

Dnes sú veľmi populárne farebné schémy, ktorých základom sú hlavne neutrálne farby – kombinácia bielej a čiernej, šedej, sivej či béžovej. Aj keď sa k týmto farbám pridáva teplé drevo, ktoré to celé oživí, môžete mať pocit, že takto zariadená kúpeľňa je tak trochu nudná. Aj keď ste iba v prenájme, môžete ju oživiť bez toho, aby ste museli robiť nejaké veľké investície. Ako na to?

shutterstock_219592291

Kúpte si farebný sprchový záves

Jedna z najlacnejších a najúčinnejších možností ako vniesť farbu do vašej nudnej kúpeľne. Za pár eur kúpite sprchový záves, ktorý sa bude výrazne podieľať na celkovej atmosfére kúpeľne. Ideálne je vybrať jednofarebný sprchový záves, prípadne taký s geometrickými tvarmi. Samozrejme, že môžete aj experimentovať a nechať si vyrobiť záves podľa vlastného návrhu. Musíte si však dať pozor, aby sa vám kúpeľňa nezmenila na cirkus.

Pridajte aj drobné doplnky

Super možnosťou, ktorá oživí priestor kúpeľne sú aj doplnky ako pohárik na zubné kefky, držiak na mydlo či vešiak na uteráky. Ako si vybrať správnu farbu? Ak vás nudia neutrálne farby, vyberte si také doplnky, ktoré s nimi kontrastujú. Máte sivý obklad? Vyberte si svetlomodrú farbu. V prípade, že dominantnou farbou je čierna, tak super sa bude vynímať žltá či oranžová farba. Dajte si však pozor, aby ste to s farebnosťou neprehnali a nekúpili každý doplnok inej farby.

A čo tak výrazné uteráky?

Uteráky vo výrazných farbách sú ďalším skvelým spôsobom, ako môžete svojej kúpeľni dať novú tvár. Ich veľkou výhodou je, že ich môžete vymeniť za pár sekúnd, sú lacné a môžete ich pokojne striedať aj podľa toho, ako sa vyspíte.

Kúpeľňové skrinky vo farbách

Ak to myslíte so zmenou vážne, nebojte sa ani väčšej investície – kúpte si nový kúpeľňový nábytok. Je na vás, pre aký spôsob oživenia sa rozhodnete – budú to jemné pastelové farby, prírodný drevený vzhľad či extravagantnejšie výrazne farby, ktoré priestor kúpeľne „rozbijú“? Pamätajte však na to, že pre farebnú schému je ideálne ak má tri farby.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.