Ako navrhovať vstavané skrine

0 351

Vstavané skrine patria azda k najobľúbenejším prevedeniam úložných riešení, a to nielen do domácností, ale aj kancelárií. Ich unikátnou výhodou je maximálne využitie plochy, ktorú zaberajú, a jej premenenie na bohaté odkladacie miesta. Takáto skriňa však musí byť najskôr výborne navrhnutá. Prečítajte si preto nasledujúce pravidlá tvorby návrhov, ktoré platia pre rôzne vstavané skrine.

Ideálne miesto pre vašu skriňu

Najzákladnejším krokom pri tvorbe návrhu skrine je výber vhodného miesta. Najideálnejšie je, ak si vyberiete takú plochu, na ktorej by bola skriňa ohraničená z bokov stenami a zhora a zdola stropom, resp. podlahou. Takto ju dokážete najefektívnejšie využiť a zároveň na skrini ušetriť aj pár stoviek eur. Nebudete totiž potrebovať bočné dosky, ktoré nahradia múry jednotlivých stien. Zároveň si dávajte pozor, aby skriňa priestor príliš nezmenšila a výrazne nezhoršila možnosť voľne sa v ňom pohybovať. Veľmi rizikové sú najmä úzke panelákové chodby, v ktorých by mal po osadení vstavanej skrine ostať minimálne jeden meter široký priestor na chodenie.

Optimum je 60 centimetrov

Veľmi často diskutovanou otázkou je ideálna hĺbka skrine. Ak je vaša chodba príliš úzka a umožňuje umiestniť len skriňu s hĺbkou pol metra, radšej jej nájdite vo vašej domácnosti iné miesto. Vychádzajúc zo štandardných rozmerov vešiakov, šírky kovania a medzery, ktorú je potrebné nechať medzi dverami a zaveseným oblečením, je ideálna hĺbka vstavaných skríň určená na približne 60cm. Ale pozor. Nemali by ste ju ani príliš zvyšovať, pretože potom by ste v skrini mohli začať strácať prehľad.

Vstavané skrine a ich vnútorná architektúra

Ak ste sa rozhodli umiestniť vstavanú skriňu aj do svojej domácnosti, využite možnosť vlastného návrhu. Do skrine si preto nechajte umiestniť rôznorodé úložné miesta od vešaní, políc až po zásuvky či rôzne atypické prevedenia a prispôsobte ich vášmu šatníku či iným veciam, ktoré plánujete v skrini uskladniť.

Nechajte si pri navrhovaní vašej vstavanej skrine poradiť profesionálmi z Amdoor.sk. Aj vďaka nim bude skriňa premyslená do posledných detailov a budete s ňou maximálne spokojní.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.