5 predmetov, ktoré vám v kuchyni zaberajú miesto

0 323

Hlavne tí, ktorí poznajú, čo je to mať malú kuchyňu, poznajú aj problémy so zbytočnosťami, ktoré by tam nemuseli byť. Preto, aby ste sa v kuchyni cítili lepšie, dodali jej svieži vzduch a získali úložný priestor navyše, skúste sa zbaviť týchto 5 vecí, ktoré vám tam len zbytočne zaberajú miesto.

Dosky na servírovanie

Ak nehostíte každý večer párty pre 20 ľudí, servírovacie dosky či tácky môžete pokojne uložiť na miesto, kde vám nebudú zavadzať. Sú veľké, nespratné a máte čo robiť, aby ste pre ne našli miesto. Preto ich pokojne odložte do pivnice či za skriňu a vytiahnite až vtedy, keď čakáte väčšiu oslavu.

Utierky

Utierky do kuchyne rozhodne patria, ale skladovať by ste ich tam nemali. A rovnako ani obrusy či čisté zástery na varenie. Prečo? Jednak vám tam zbytočne zaberajú miesto a hlavne vám tam napáchnu od oleja, kapustnice a ostatných jedál, ktoré pripravujete. Preto ich odložte do skrine s oblečením.

Nástroje, ktoré nevyužívate

Stroj na domáce cestoviny, kuchynský robot či fritéza, to môžu byť nástroje, ktoré máte uložené v kuchyni, ale použijete ich raz za pol roka. Je zbytočné ich mať stále v kuchyni, keď na ich miesto môžete dať pomôcky, ktoré pri varení používate častejšie. Nemajte ich odložené v kuchyni a nájdite pre ne iné miesto.

Otvorené nádoby na potraviny

Otvorené nádoby na potraviny vám zbytočne zaberajú miesto na kuchynskej linke a navyše sa ľahko môže stať, že sa banány či jablko zapáči malým vínnym muškám, ktoré sa v kuchyni usadia natrvalo. Posnažte o reorganizáciu a nájdite pre čerstvé ovocie či zeleninu miesto v chladničke.

Staré spotrebiče

Ak máte v kuchyni dva mixéry, dve rýchlovarné kanvice či dva hriankovače, pričom jeden z nich je novší, tých starých sa zbavte. Ak fungujú, skúste ich predať na internete alebo ich darujte niekomu známemu. Ak to chcete mať čo najskôr z krku, prilepte na ne papierik s textom „funguje“ a dajte ich ku kontajneru. Niekomu urobíte radosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.