3 praktické rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať pri zariaďovaní kuchyne

0 383

Kúpili ste si nové bývanie a okrem obývačky, spálne a kúpeľne plánujete zariaďovať aj kuchyňu? My vám poradíme ako si miestnosť, kde budete stolovať a pripravovať chutné jedlá pre celú rodinu, zariadiť.

1. Navštívte kuchynské štúdio

Na začiatok vám odporúčame navštíviť zopár kuchynských štúdií. Najviac vám ale odporúčame navštíviť kuchynské štúdio v Bratislave. Má podstatne viac skúseností s dizajnovaním týchto miestností a môže sa pochváliť podstatne väčším počtom spokojných zákazníkov ako kuchynské štúdio v ktoromkoľvek menšom meste na Slovensku. Výber je samozrejme na vás. My by sme vám ale odporučili práve to v Bratislave. Získate tak predstavu, aké sú aktuálne trendy v zariaďovaní kuchýň.

2. Vyberajte si skôr minimalistické kuchyne

Všetko ale samozrejme bude záležať od veľkosti kuchyne. V panelákových kuchyniach si nebudete môcť dovoliť napríklad ostrovček. Pri zariaďovaní menšej kuchyne a konkrétne výbere kuchynskej linky si vyberajte skôr bledšie farebné prevedenie. Do popredia sa dostávajú biele kuchynské linky vyznačujúce sa čistými líniami. Minimalizmus sa prejavuje aj v interiérovom dizajne. Ak tento štýl uznávate, tak prečo si takto nezariadiť aj miestnosť, kde udržať poriadok je niekedy prakticky nemožné? Ak chcete mať luxusnú kuchyňu, neznamená to, že ju nemôžete vyberať medzi minimalistickými kuchyňami. Ak nábytok skombinujete s luxusnými pracovnými doskami napríklad zo žule, umelého kameňa alebo keramiky, vaša kuchyňa bude vyzerať skvostne.

3. Vhodné usporiadanie kuchynského riadu

Kuchynskú linku si vyberajte nielen podľa farebného prevedenia a štýlu, ale i podľa množstva odkladacieho priestoru. Ak disponujete väčším množstvom riadu, potrebujete viac skriniek, do ktorých budete môcť umiestňovať hrnce rôznych veľkostí tak, aby mohol mať každý svoje miesto. V rohu kuchynskej linky si ponechajte otvorené police, ktoré využijete na odkladanie korenín, byliniek a iných drobných vecí.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.