Výhody bývania v rodinnom dome

0 479

Vlastné bývanie – po tom túži asi každá mladá rodina, resp. mladý človek, ktorý si ešte užíva mama hotel. Ak premýšľate nad tým, či je lepšie kúpiť si byt a prerobiť si ho podľa seba, alebo postaviť si dom, mali by ste si prečítať nasledujúce riadky. Prezradíme vám, aké výhody má bývanie na dome.

Vlastná záhradka

Pozemok, na ktorom stojí váš dom, má pravdepodobne ako-takú záhradku. Najmä ženy ocenia záhradku. Môžu si vypestovať chutné potraviny, spraviť peknú skalku s okrasnými rastlinkami a drevinami, vyjsť si von s kávičkou v ruke a vychutnávať si slnečné lúče na záhradnej hojdačke. Výhodou bývania v rodinnom dome je práve možnosť vyjsť si na svoj pozemok a venovať sa záľubám, ktorým by ste sa nevenovali, keby bývate na byte. Možnosť vypestovať si dnes niečo vlastné sa považuje za veľkú výhodu.

Vzhľad domu si prispôsobíte svojim potrebám

Pri stavbe bytových komplexov nemôžete ovplyvniť dispozičné riešenie bytu. Pri stavbe domu ale áno. Ak si dáte postaviť stavbu na kľúč, stavbu svojho domu nemusíte realizovať vlastnoručne. Samozrejme, s firmou, ktorá vám dom postaví, budete v neustálom kontakte. Vy si navrhnete a oni vám postavia.

Viac miestností

Porovnávať veľkosť bytu a domu nemôžete. V dome máte podstatne viac miestností, aj keď si zrovna dáte postaviť bungalov. Máte pivnicu, komoru, povalu, verandu. A to v byte rozhodnete nemáte. Nemáte žiadne spoločné priestory, len svoje.

Bývanie v rodinnom dome sa stáva čoraz obľúbenejšie. Ak vlastníte pozemky, bolo by zbytočné váhať nad kúpou bytu. Je smutné, že v niektorých lokalitách sa ceny pozemkov pohybujú v hodnote dvoj/ trojizbových bytov. Uvidíme, či ceny pozemkov budú klesať. Jedno je však isté, popularita rodinných domov nikdy neklesne. O tom svedčí aj neustále narastajúci počet stavebných firiem v Banskej Bystrici, ale aj v iných slovenských mestách.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.