Činnosti, ktoré by ste mali túto jar absolvovať

0 918

Záhradkári sa už nevedia dočkať jari, no musia si ešte nejaký ten čas počkať. Skôr, ako k nám príde teplejšie ročné obdobie, je potrebné ujasniť si, čo všetko je potrebné zrealizovať práve cez toto ročné obdobie. Týmto činnostiam by ste sa ale nemali vyhýbať.

Natieranie striech

Niet lepšieho obdobia na natieranie strechy ako na jar. Dni nie sú ešte tak veľmi teplé a plech vás nepáli tak, ako počas letných mesiacov.

Po zimných mesiacoch je konštrukcia strechy a samotná strešná krytina náchylná na koróziu, preto skôr, ako k nám prídu horúčavy, najmite si firmu, ktorá sa špecializuje na natieranie striech. Natieračské práce sú nevyhnutné najmä z toho dôvodu, že chránia kovovú konštrukciu strechy a zabezpečujú dokonalú izoláciu pred vlhkosťou.

Ak viete, aký typ farby chcete, vyhľadajte si firmu a informujte sa, či vám dokáže natrieť strechu aj v tejto farbe. Ak sa v tom nevyznáte, nechajte si poradiť, aby sa nestalo, že kúpite nekvalitnú farbu, ktorá strešnú krytinu a konštrukciu strechy neochráni.

Vybrať si môžete zo syntetickej farby, polyuretánovej farby a epoxidovej farby.

Spilovanie stromov

Tento rok nám zima nadelila dostatok snehu. Pomalé topenie snehovej pokrývky je priaznivá informácia – znamená to, že bude veľa vody. Ak sa však sneh roztápa vo veľkých množstvách, hrozia povodne a vám aj zaplavenie záhrady. Môže to mať za následok naklonenie ovocných a okrasných stromov smerom k vašej nehnuteľnosti.

Ak máte na záhrade vysoké, resp. rizikové stromy, ktoré sa začali nakláňať, poprípade jeho veľké korene môžu ohroziť statiku vášho domu, na jar si zavolajte robotníkov, ktorí vám spília všetky rizikové stromy. Spilovanie stromov si vyžaduje špeciálnu prípravu a dobré vybavenie, preto túto činnosť radšej zverte skúseným robotníkom.

Skôr, ako sa začne jar, nájdite si šikovných robotníkov, ktorí by vám vyrúbali a opílili rizikové stromy. Ak chcete chrániť interiér nehnuteľnosti, pouvažujte aj nad natieraním striech.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.