Aku vŕtačka a aku skrutkovač. Aký je medzi nimi rozdiel?

0 1 186

Aj keď majú niektoré funkcie podobné, respektíve aku vŕtačka dokáže v niektorých prípadoch aku skrutkovač nahradiť, predsa len sa jedná o dva úplne odlišné nástroje. A to nielen pokiaľ ide o ich funkcie, ale najmä konštrukčne. Čo je teda aku náradie a aké funkcie ponúka aku skrutkovač a aku vŕtačka?

Čo je aku náradie

Aku náradie alebo akumulátorové náradie je náradie, ktoré je napájané akumulátorom. Akumulátor je veľmi dôležitou súčasťou aku náradia. Výhodou moderného aku náradia, ktoré funguje na Li-Ion batérie, je jeho dlhá výdrž a tiež dlhá životnosť batérie. Mnoho výrobcov aku náradia ponúka celé rady náradia, ktoré fungujú na rovnaký akumulátor. Aké sú hlavné výhody aku náradia?

·         Pohodlná práca, bez nutnosti elektrickej energie

·         Žiadne obmedzovanie prívodnými káblami

·         Možnosť pracovať v ťažko prístupnom teréne a vo výškach

·         Univerzálna využiteľnosť

·         Výkonnosť

·         Bez splodín (ako napr. pri benzínových náradiach)

Aku vŕtačka vs. aku skrutkovač

Poďme však už k aku skrutkovaču a aku vŕtačke. Obe sú poháňané akumulátorom, a teda sa s nimi pracuje veľmi pohodlne. V podstate s oboma sa dá skrutkovať. No mali by ste si ich kupovať podľa toho, na čo konkrétne chcete náradie používať.

Aku vŕtačka – dokáže vŕtať do dreva a kovu, príklepová aku vŕtačka tiež do muriva. Je možné s ňou aj skrutkovať. Vyberte si ju v prípade, ak chcete najmä vŕtať, no z času na čas možno utiahnete s vŕtačkou zopár skrutiek.

Aku skrutkovač – jeho primárnou funkciou je skrutkovanie a je tiež na túto činnosť omnoho vhodnejší ako aku vŕtačka. Je totiž menší a ľahší ako aku vŕtačka a tak sa s ním dostanete aj do menej prístupných miest. Je ideálny napríklad na skladanie nábytku.

Aj keď majú niektoré funkcie a vlastnosti podobné, určite si pred kúpou treba rozmyslieť, na čo dané náradie chcete používať a podľa toho ho zvoliť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.