Ako vybrať správny bidet? Veľké porovnanie!

0 2 404

Bidety predstavujú zariadenia, ktoré dokážu poskytnúť hygienickú a osviežujúcu alternatívu klasickým toaletným papierom. Ako si však vybrať ten správny? V súčasnej dobe je v ponuke skutočne spektrum bidetov a zvoliť ten správny môže byť skutočne častokrát veľmi náročná úloha.

Na to sme tu však my! Prinášame vám veľké porovnanie jednotlivých typov bidetov, aby ste v tom mali jasno a vedeli si tak vybrať ten správny do vašej domácnosti. Taktiež si popíšeme aj kritériá, ktoré by ste pri výbere bidetu mali dobre zvážiť. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

Závesné bidety

Vo všeobecnosti sa závesný bidet inštaluje vedľa toalety a funguje tak ako samostatné zariadenie. Má vlastný vodovodný prípoj a umožňuje oplachovanie a čistenie intímnej oblasti vodou. Výhodou takýchto závesných bidetov je najmä skutočnosť, že sa dajú pomerne ľahko nainštalovať a to priamo do už existujúceho kúpeľňového priestoru. Zároveň sú dostupné aj v rôznych variantoch. Napríklad, môžu byť mechanické, elektrické, prípadne mať aj viacero nastaviteľných funkcií a možnosti nastavenia teploty vody.

Avšak, aj v prípade závesného bidetu sa môžu vyskytnúť isté nevýhody. Napríklad skutočnosť, že je potreba dodatočnej inštalácie vodovodného prípoja a ďalšie stavebné úpravy.

Stojace bidety

Čo sa týka stojacích bidetov, vo všeobecnosti ide o samostatné nízke nádrže s vodou, ktoré sa umiestňujú priamo pod toaletu. Používateľ si tak dokáže vodu ovládať pomocou ventilu a umyť si tak intímnu oblasť ľahko a efektívne. Výhodou týchto stojacích bidetov je veľmi jednoduchá inštalácia. Je to z toho dôvodu, že takýto typ bidetov nevyžaduje ďalší vodovodný prípoj. Okrem iného, k dispozícii sú aj v rôznych prevedeniach, dizajnoch či veľkostiach. Môžete si tak vybrať na základe vlastných priestorových preferencií. Nevýhodou je však fakt, že zaberajú pomerne veľa miesta v kúpeľni, môžu vyžadovať aj ďalšie údržbové postupy, ako napríklad čistenie či dopĺňanie vody.

Bidetové sedátko ako správna voľba!

Alternatívnym riešením bidetov sú bidetové sedátka, ktoré sú zabudované priamo v toalete. Majú integrované trysky, ktoré dokážu vystreľovať vodu na správne miesto v rámci hygienického oplachovania. Výhodou týchto zariadení je ich jednoduchá inštalácia. Stačí totiž vymeniť už existujúce toaletné sedadlo za bidetové sedátko. Ide o skutočne praktické a pohodlné riešenie, pretože kombinuje funkciu bidetu s tradičným toaletným sedadlom.

Takáto bidetová sprška je tak rozhodne veľmi efektívna a vhodná najmä pre tých, čo majú radi komfort a chcú ušetriť z priestoru. Keďže v tomto prípade nie je nutné samostatné zariadenie. Nevýhodou však môže byť obmedzený rozsah funkcií a niektoré modely tiež nemusia mať možnosť nastavenia prúdu či teploty vody.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.