Drevo je skvelý materiál, dokáže dodať domácnosti úplne iný rozmer. A to isté platí aj o drevenej podlahe. Tá je elegantná a zároveň útulná, minimalistická a zároveň pôsobí teplo. Aj vďaka týmto kontrastujúcim vlastnostiam si získala veľkú obľubu. Ak ste si vybrali drevenú podlahu a rozhodli ste sa pre túto nemalú investíciu do vašej domácnosti, zrejme máte záujem o to, aby vám vydržala čo najdlhšie a v čo najlepšom stave. Ako na to?
Pravidelné umývanie
Stačí málo, aby na podlahe vznikla ryha, netreba viac ako jeden malý zabudnutý kamienok alebo zrnko piesku, na ktoré stúpite, a už môže byť škrabanec na svete. Aj preto si určte jeden deň v týždni, kedy podlahu umyjete bez ohľadu na to, či sa vám zdá špinavá alebo nie. Tiež by ste mali dávať pozor na to, aby ste nepoužívali príliš veľa chemických prípravkov, ktoré môžu podlahu poškodiť alebo ju pripraviť o lesk.
Podložky pod nábytok
Nemusíte premiesťovať nábytok každý deň, aby ste ním poškrabali podlahu. Stačí jedno prudšie posadenie na gauč alebo posunutie jedálenského stola a ryha je skutočnosťou. Aj preto je lepšie na nožičky používať podložky, ktoré škrabancom a ryhám zabránia. Ak máte na podlahe stoličku na kolieskach, existuje priesvitná podložka, ktorú dáte na zem a kolieska nebudú zanechávať žiadne stopy na podlahe.
Žiadne opätky v izbe
Poznáte to, niekam sa chystáte, zmätene pobehujete po byte, lebo nestíhate a podpätkami poškriabete drevenú podlahu. Dávajte si na toto pozor a radšej o tie dve sekundy príďte na stretnutie neskôr, ako keby ste mali zničiť podlahu len kvôli tomu, že sa vám nechce vyzúvať.
Domáce zvieratká
Aj vaši štvornohí miláčikovia vám môžu poškodiť podlahu vďaka pazúrom. A práve vtedy sa ukáže výhoda akváriových rybičiek. Ak chcete, aby váš pes či mačka, urobili čo najmenšiu škodu, je dobré, ak im budete pazúriky pravidelne strihať.