Zopár inšpirácii, ako si vytvoriť na záhradke oddychový kútik

0 272

Krásne slnečné dni nám umožňujú tráviť čas vonku. Ak ešte na záhradke nemáte miesto, kde by ste si mohli vyložiť nohy, vypiť si horúcu kávu a túliť sa k svojim deťom a blízkym, ponúkame vám zopár skvelých inšpirácii. Čo viete, možno sa vám nejaké zapáčia.

Hlavne, aby na vás nebolo vidno

Ak si chcete do sýtosti vychutnať oddych, ticho a pokoj na záhradke, musíte si miesto, kde si vytvoríte oddychový kútik, oddeliť od viditeľných častí záhrady. Najideálnejším spôsobom si priestor oddelíte zasadením tují, poprípade vytvorením oporného múru, pred ktorý posadíte brečtan, ktorý vám v priebehu krátkej doby vytvorí čarokrásne miesto a holé múry dokonale skrášli. Dávajte si však pozor na miesto, kde máte žumpu. Tento priestor musí byť prístupný za akýkoľvek okolností.

Drevená lavička vyrobená z kvalitného dreva

Kovové lavičky nie sú zrovna najpríjemnejšie na leňošenie. Vydržia síce dlhšie ako tie drevené. Na drevených sa však lepšie sedí. Kým na kovové by ste si museli dať molitan, na drevené vám postačia aj obyčajné deky. Najideálnejšie pre vás bude, ak zainvestujete do kvalitnej pevnej drevenej sedačky. Domácich majstrov možno máte v okolí hneď niekoľko. Určite sa vám investícia do drevenej lavičky oplatí. Vydrží vám niekoľko desaťročí a zub času sa na nej nepodpíše. Cez zimu vám ju ale odporúčame schovávať do letnej kuchyne, poprípade šopy.

V oddychovom kútiku by nemala chýbať lavička, záhradná hojdačka, priestor na krb/ gril, slnečník, ratanový nábytok. Vynikajúcou pomôckou pre tých, ktorí majú veľkú záhradu a cez letné mesiace spotrebujú veľké množstvo vody, je hlboká betónová nádrž na dažďovú vodu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.