Zbavte sa týchto vecí a urobte svoju domácnosť krajšou

0 186

Tak, ako niektoré doplnky dokážu pridať vášmu domovu štýl, sexepíl a rozžiariť jeho nudný vzhľad, tak iné dokážu spraviť presný opak. Niektoré doplnky či kúsky nábytku sú také nevkusné, že neexistuje jediný príbytok, ktorému by lichotili. Teda, okrem jedného – Múzeum gýča by si ich veľmi rado zobralo do svojej zbierky. Preto, ak máte ktorýkoľvek predmet z tohto zoznamu, okamžite ho vyhoďte. Bez ľútosti, bez čakania, bez mihnutia okom. Najlepšie okamžite.

shutterstock_149046410

Huňatý obal na záchodovej doske

Síce to nie je už taký obrovský hit ako začiatkom 90. rokov, ale stále sa nájdu toalety, ktorých doska je schovaná v plyšovom či froté obale. Aký je dôvod tohto doplnku? Neznámy. Nevyzerá to pekne, nie je to praktické a jediné, na čo to slúži, je ako zberňa baktérií, plesní, prachu a smradu. Preto ak ste vlastníkom tejto ohavnosti, ani sa k tomu nepriznávajte, rovno vstaňte a choďte ho vyhodiť.

Nevkusné záclony

Záclony vedia pomôcť miestnosti, keď sú však čisté, jednoduché a majú správnu dĺžku. Aká je správna dĺžka? Mnoho ľudí si myslí, že pár centimetrov pod parapetom, ale omyl. Ideálna dĺžka záclon ide až ku zemi. Preto, ak máte staré záclony, ktoré sú už zožltnuté z cigaretového dymu alebo slnka, deravé od čohokoľvek, zbavte sa ich. Vyzerá to naozaj nevkusne.

Desiatky rôznorodých a rôznofarebných rámov

Obrazy nie sú cukríky, neplatí, že čím viac farieb rámov máte, tým lepšiu zbierku máte. Ak máte každý rám iného štýlu, inej farby a máte ich rozložené po celej miestnosti, nevyzerá to vôbec dobre. Rámy vyhoďte, alebo namaľujte aspoň jednotnou farbou. Prípadne z nich vytiahnite fotografie a urobte si jednu veľkú koláž, ktorá bude vyzerať naozaj štýlovo.

Dajte zbohom umelým kvetom

Ďalšia ohavnosť, ktorá sa nehodí nikde na svete, a napriek tomu ju môžete nájsť v nejednej domácnosti v kombinácii s poplastovaným obrusom. To, že sú kvetiny umelé, spozná naozaj každý. Aj Stevie Wonder. Vyhoďte ich. Ak máte strach, že by vám živé rastliny neprežili, tak krásny kvet Zamiokulkas sa polieva raz za dva týždne a je maximálne nenáročný. Umelé kvetiny dať preč a kúpiť si Zamiokulkas je skvelá voľba.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.