Zariaďujte spolu s nami detské izby

0 263

Každé dieťa túži mať vlastné kráľovstvo, kde sa bude môcť hrať a kde bude mať svoje vlastné súkromie. Niekedy však napriek veľkej túžbe splniť deťom všetko, čo im vidíme na očiach, zabúdame najmä na svoje finančné možnosti. Aj pri zariaďovaní detských izieb sa všetko dá zariadiť bez minutia veľkého množstva peňazí. Chce to len vedieť, do čoho investovať viac a do čoho naopak menej.

Detský nábytok

Čo by ste pri zariaďovaní detských izieb mali riešiť ako prvé je detský nábytok. Detský nábytok by mal byť pevný, mal by poskytovať dostatok úložného priestoru, mal by byť z kvalitného dreva (poprípade z kvalitnej drevotriesky). Čo sa týka farebného prevedenia, výber je na vás.

V detských izbách pre najmenších ale vynikne pekný biely drevený nábytok.

Rozdelenie na zóny

Ak už budete mať vyhliadnutý nábytok, predstavte si, ako daný nábytok bude vyzerať v detskej izbe. Nezabúdajte, že v detských izbách by mali byť vytvorené tri zóny, ako spacia, hracia a v detských izbách školopovinných detí aj študijná zóna.

Jednotlivé zóny umiestňujte podľa potreby a podľa priestorových možností. Hraciu časť odporúčame umiestniť do stredu. Spaciu čo najďalej od okien, no zároveň od dverí. Študijnú dávajte k prirodzenému zdroju svetla, čiže ideálne pod okno.

Jednotlivé zóny pomyselne oddeľte napríklad kusovými detskými kobercami, otvorenými policami, poprípade knižnicou.

Tapety a obrázky

V detskej izbe musia dominovať farby, výrazné farby. Na sivú, čiernu, či hnedú zabudnite. Odporúčame vám na steny buď nalepiť kvalitné vliesové obrázkové tapety, alebo nájsť pekné detské obrazy a povešať ich na steny.

V detských izbách školopovinných detí investujte okrem skríň, postelí aj do kvalitného detského stola a detských stoličiek. Z detských stoličiek vyberajte rastúce, ktoré budú rásť s vašimi deťmi, takže sa nebudete musieť báť, že by ste dieťaťu kupovali každý rok novú stoličku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.