Zariaďujete nový byt? Prezradíme vám, prečo by ste si do svojho nového bývania mali kupovať masívnu posteľ

0 277

Ak ste si len prednedávnom kúpili novú nehnuteľnosť, vašou prioritou nepochybne bude kúpa novej postele. Aby ste si vôbec mohli naplno užívať váš nový domov, potrebujete potrebné vybavenie kuchyne, plne funkčnú kúpeľňu a samozrejme aj posteľ. Ak vám vaši priatelia odporúčali kúpu masívnej postele a vy stále ešte váhate, presvedčíme vás, že kúpa masívnej postele nie je zbytočná investícia.

Postele z drevotriesky vám budú robiť spoločnosť len pár rokov. Po čase sa rozkývu a začnú nepríjemne vŕzgať. Nebudú také stabilné, ako na začiatku. Masívne postele vám budú robiť spoločnosť celé desaťročia a pokojne môžu slúžiť aj generáciám po vás. Akonáhle sa na nich začnú objavovať prvé známky opotrebovania, dajú sa ľahko obrúsiť a nalakovať, čiže vôbec nezbadáte, že tieto masívne postele vám robia spoločnosť už niekoľko rokov. Ich výhodou je aj to, že vďaka voskom, ktorými bývajú potierané, sú chránené pred škodcami – napríklad pred červotočmi.

Jediný problém budete mať pri ich prenášaní, resp. skladaní. Vďaka jednotlivým spojom sa odbremeníte od vŕtania a šróbovania, ale ak budete chcieť jednotlivé časti postele zdvihnúť, budete potrebovať asistenciu minimálne jedného príbuzného.

Masív je kvalitnejší ako drevotrieska, ale aj ťažší a najmä drahší. Za takú cenu však získate kvalitnú posteľ, ktorá zvládne aj šantenie vašich detí a máte istotu, že aj o tri desaťročia vám bude robiť spoločnosť. Z vlastných skúseností vám odporúčam nájsť si malé stolárske firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou masívneho nábytku a a najmä výrobou masívnych postelí. Síce si o čosi dlhšie počkáte (výroba môže trvať predsa len dlhšie), budete mať ale kvalitnú posteľ.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.