Základná výbava pre mačky

0 376

Pes a mačka sú obľúbenými domácimi miláčikmi. Môžu s nami bývať či už na byte, alebo v rodinnom dome. Ak máte doma mačku, alebo si ju plánujete zaobstarať, akú základnú výbavu by ste si pre mačky mali zaobstarať?

Misky na jedlo a vodu

Ako prvé by ste mali zaobstarať misky na vodu a granule pre mačky. Vždy jedna miska musí byť na vodu a druhá na granule. Ak ale nechcete kupovať, stačí si z kuchyne zobrať staré nepoužívané misky a dať ich mačke.

Kvalitné krmivo

K najdôležitejším veciam, čo musíte zaobstarať, ak si plánujete doniesť domov mačku, je krmivo. Krmivo vyberajte podľa veku mačky a aj podľa zdravotného stavu. Uprednostňujte značky krmiva pre mačky, ktoré obsahujú živočíšne bielkoviny a obsahujú aj zdraviu prospešné látky, ktoré prospievajú zdraviu mačiek.

Mačky, ktoré majú problémy s obličkami, či dokonca nadváhou, potrebujú špeciálne krmivo, podobne ako mačky, ktoré majú po sterilizácii. Tie potrebujú špeciálne krmivo pre sterilizované mačky.

Vždy uprednostňujte kvalitné značky, najmä ak sa u mačky objavia zdravotné komplikácie. Po dohode s veterinárom hľadajte správny typ krmiva pre mačku.

Krmivo by malo byť bohaté najmä na minerálne látky pre posilnenie kostí a zubov. Malo by podporovať zdravú a lesklú srsť mačky a malo by zabraňovať vzniku tzv. zhlukov srsti. Krmivo pre mačky by malo obsahovať esenciálnu aminokyselinu, ktorá sa vola taurín. Pomáha chrániť mačku pred slepotou a podporuje zdravé srdce mačky.

Hračky

Každá mačka potrebuje hračky. Aj keď občas sa môže stať, že mačka si zo sedačky a topánok spraví svoju hračku, nepodceňujte to a zaobstarajte bezpečné hračky pre svoju mačku. Môžete kúpiť zopár kreatívnych hračiek pre mačky, ale mačkám stačí aj stará krabica z topánok, či plyšová hračka bez nebezpečných malých častí. Postačiť im postačí aj klbko špagátu.

Ak sa chcete s mačkou zahrať aj vy, odporúčame vám kúpiť laserové ukazovátko.

Zdroj obrázka:

Autor: Impact Photography / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.