Vytvorte si v interiéri výnimočné miesto

0 252

K zariaďovaniu interiéru patrí aj voľba vhodného osvetlenia. Pri jeho kúpe je ale potrebné zvážiť aj špecifiká potrieb v konkrétnej miestnosti. Preto sa spolu s nami pozrite na niektoré z nich. Určite vám nasledujúce informácie pomôžu a umožnia sa pri plánovanom nákupe jednoduchšie orientovať nielen v cenách, ale aj iných a niekedy dôležitejších parametroch.

Potrebujete správne svetlo

Každá jedna miestnosť si zaslúži určitú pozornosť, no miesto pre jedenie a stretnutia s rodinou pri chutnom obede alebo večeri ešte viac. K pocitu pohody v jedálni tak patrí aj kvalitné osvetlenie. Pri celkovom návrhu jeho riešenia ale prihliadajte na množstvo denného svetla, ktoré budete potrebovať a tiež na atmosféru, ktorú chcete v jedálni vytvoriť. Základ by malo tvoriť výkonné stropné svietidlo v strede miestnosti, ideálne priamo nad stolom.

Pre vytvorenie netradičnej atmosféry vyberte napríklad niekoľko nástenných LED svietidiel, ktoré umiestnite na steny jedálne. Nástenné LED svietidlá môžete pri stolovaní oživiť svetlom sviečok. Iným spôsobom osvetlenia jedálne sú podhľadové bodové LED svietidlá zabudované v strope miestnosti. Ich intenzitu môžete nastaviť podľa aktuálnych potrieb. Moderným riešením sú tiež prisadené bodové svietidlá v zaujímavých dizajnoch.

Vhodné svietidlá do kuchyne

V kuchyni budete okrem centrálneho osvetlenia miestnosti potrebovať vyriešiť osvetlenie kuchynskej linky. Pre osvetlenie pracovného priestoru môžete zvoliť jeden z dvoch praktických variantov. Môžete si vybrať riešenie pomocou viacerých bodových svietidiel alebo líniové LED svietidlá. Pri voľbe svetla pre kuchynskú linku vyberajte svietidlá s teplým alebo studeným bielym svetlom tak, aby vás zároveň príliš neosvetľovalo.

Dokonalé podmienky na relax pri čítaní

Miestnosť s knižnicou má na osvetlenie špecifické požiadavky. Samotnú knižnicu môžete tiež osvetliť LED svietidlami. Vhodné sú aj pásiky, ktoré sa dajú zafrézovať priamo do nábytku, alebo jednoducho prilepiť zo spodnej časti políc. Tieto svietidlá dodajú miestnosti netradičné čaro, ktoré ocení každý vášnivý čitateľ. V knižnici je predsa potrebné kvalitné svetlo na čítanie a to vám najlepšie zabezpečí samostatné stojace alebo nástenné svietidlo. Nezabudnite pritom ale aj na výkonné stropné svietidlo.

Posvieťte si na vaše kroky

Pre osvetlenie chodby a schodiska je najlepším riešením kombinácia centrálneho a doplnkového osvetlenia. Nezabudnite na umiestnenie vypínačov na hornej aj dolnej časti schodiska, z hľadiska ovládania je to veľmi praktická rada. Pri riešení osvetlenia schodiska by centrálne osvetlenie malo tvoriť jedno alebo dve stropné svietidlá. Vyberajte podľa tvaru schodiska, aby svetlo zo stropného svietidla poskytlo rovnomerné žiarenie pre celý priestor, ide aj o bezpečnosť. Osvetliť môžete tiež samotné schody. Vyberajte kvalitné schodiskové svietidlá. Umiestnite ich v pravidelných odstupoch tak, aby osvetľovali každý schod jednotlivo. Schodiskové svietidlá oceníte najmä v noci, keď nebudete chcieť zažínať hlavnú lampu.

Tak ako hospodárite so svojím časom, naučte sa efektívne riadiť aj osvetlenie svojho interiéru, vaše bývanie bude potom príjemné a oveľa pohodlnejšie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.